Loading...

Експерт: Уряд в суді не зміг довести економічного обґрунтування підвищення ціни газу

Уже протягом двох років суд не може дійти висновку, чи мав Кабмін право на підвищення тарифів на газ. У судовому процесі представники уряду не змогли пояснити нібито економічно обґрунтованої ціни газу.

Таку думку висловив президент Київської регіональної енергетичної асоціації Олександр Трохимець у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі»

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що рішення Арбітражу дасть можливість «Нафтогазу» знизити вартість самого транзиту та ціни на газ, що зможе вплинути на зниження ціни в середині країни. Відтак, чи дійсно тарифи на газ для населення можуть знизитися?

«саме цей прем’єр на 13-й день перебування на своїй посаді втричі підвищив ціну газу для населення. Зауважу, що комісія, яка займається регуляцією тарифів, не мала до цього відношення, і це була виключно прерогатива Кабінету Міністрів», – наголосив Трохимець.

Також експерт нагадав, що саме неправомочність Кабміну встановлювати тарифи і є предметом судового позову Юлії Тимошенко в Адміністративному суді.

«Уже протягом двох років суд не може дійти висновку, чи мав Кабмін право на підвищення тарифів на газ. Відтак, у судовому процесі представники уряду дійшли до абсурду, заявивши клопотання про проведення судово-економічної експертизи щодо економічно обґрунтованої ціни газу, яку вони самі ж назвали економічно обґрунтованою, однак в суді так і не змогли цього довести», – підкреслив експерт.

Він додає, що уряд мотивував підвищення тим, що нібито для «Укргазвидобування» була підвищена ціна на газ внутрішнього видобуду до європейських цін, щоб вони нарощували свій видобуток. Однак, по факту, ніякого нарощення за два роки не відбулося.

«Укргазвидобування» отримало на свої рахунки шалені кошти, які вони не можуть освоїти. Так, із 30 мільярдів гривень на інвестиційну програму, вони змогли освоїти тільки 9 мільярдів.

Зараз же починаються політичні спекуляції, коли віце-прем’єр і найближчий соратник Гройсмана – Кістіон заявив, що «Укргазвидобування» має 250 відсотків прибутковості та рентабельності. Складається таке враження, що в Кабінеті Міністрів уже остаточно заплуталися», – проаналізував Олександр Трохимець.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *