Екс-представник Кабміну в Раді назвав пункти великої угоди, яку Путін збирається підписати з Зеленським
Про це у п’ятницю, 30 серпня 2019 року, повідомив народний депутат України VIII скликання, колишній представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Вадим Денисенко на своїй сторінці у Facebook.
“Перше і найголовніше: чому Путін пішов на обмін? Заради того, щоб знову опинитися у Великій вісімці і, щоб зняли санкції? Він міг і без цього обійтися. Це хороший бонус, але не більше того. Версія про те, що все це затівалося заради того, щоб виманити бойовика Цемаха, який є ключовим гравцем в майбутньому судовому позові щодо збитого малайзійського літака звичайно правильна. Але вона також є вторинною. Весь цей обмін – це лише перший крок до тієї великої угоди, на яку має піти Зеленський і про яку говорив Трамп”, – зауважив депутат.
Посилаючись на власні джерела, він перелічив пункти угоди між Україною і Росією, яка готується до підписання під час наступної зустрічі у Нормандському форматі:
“1. Амністія всіх без будь-яких претензій. Поки Україна не була готова до цього.
2. Закон про регіональні мови, де, по суті, повторяться основні новели закону Ківалова (є ідея прийняти його цієї осені).
3. Взаємне припинення судових позовів з одночасним підписанням газового контракту (поки деталі мені невідомі, але це один з ключових моментів для американців).
4. Запуск Кримського каналу (договір буде прив’язаний до газового контракту і буде йти в парі з ним).
5. Окремий закон про особливості функціонування “ЛДНР” з закріпленням в Конституції всіх пунктів, які були прописані в Мінських угодах (має бути прийнято до середини наступного року).
6. Найбільш дискусійне питання – контроль над кордоном. Зараз росіяни де-факто пропонують якийсь квазіконтроль зі спільним контролем наших прикордонників, представників ООН та “народної міліції”.
7. Окреме майнове рішення про повернення націоналізованої “ЛДНР” власності колишнім власникам.
8. Буде підписано якийсь рамковий безпековий документ по типу будапештського меморандуму.
9. Буде створено якийсь фонд по відновленню Донбасу (обговорюється цифра в $10-15 млрд).
10. Якщо все це втілюється в життя, МВФ відкриває нам нову програму на $30-50 млрд”.
Денисенко також додав, що для легітимації усіх перерахованих моментів обговорюється можливість проведення в Україні “конституційного референдуму”, який може бути проведено разом з місцевими виборами.