До кінця року в Україні подорожчає хліб

Ще до кінця року вартість буханця може підвищитися на 7—10 відсотків. Такі попередні прогнози роблять у департаменті розвитку промисловості та АПК Хмельницької облдержадміністрації, пише Голос України.

Адже на аграрному ринку складаються передумови для збільшення вартості зерна. Насамперед через виробничі витрати, які вже традиційно пов’язані з подорожчанням енергоносіїв, засобів захисту рослин, насіння тощо.

До того ж урожайність зернових знизилася порівняно з минулим роком. Уже тепер кажуть, що намолоти колосових в області менші від минулорічних майже на 20 відсотків. Недобір фахівці пов’язують передусім з погодними особливостями, коли кожної пори року спостерігалися несприятливі умови: як то посуха восени, відсутність опадів взимку, морози навесні та надто рясні літні зливи.

В агропромисловому департаменті вже фіксують зростання цін на пшеницю на 7—10 відсотків порівняно із минулорічною жнивною порою. Вартість пшениці третього класу нині сягає 5,6 тисячі гривень за тонну.

Якщо до осені ціни на збіжжя не вщухнуть, то, цілком вірогідно, відповідно, зросте вартість борошна. А це потягне подорожчання всіх хлібобулочних виробів.

Зрозуміло, що через нижчий врожай і вищі затрати хлібороби прагнутимуть компенсувати свої витрати більшою ціною на вирощене зерно. Тому прогнози щодо вірогідного подорожчання хлібобулочних виробів можуть справдитись. Хоча самі виробники зерна не сподіваються на надто стрімке зростання його вартості та запевняють: дефіциту пшениці навіть за нижчих врожаїв усередині країни не спостерігатиметься. Цьому має посприяти і меморандум щодо обмеження експорту, котрий підписали уряд та потужні зернотрейдери.