Депутати з Луцька звернулися до президента з вимогою вивести місто з “червоної зони”

Депутати з Луцька звернулися до президента з вимогою вивести місто з "червоної зони"

Депутати Луцької міської ради зажадали скасування “червоного” рівня епідеміологічної небезпеки в місті, який був введений на тлі поширення коронавірусу в Україні. Про це сказано у зверненні до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради, ухваленому на позачерговій сесії міськради, яка проводилася в дистанційному форматі, повідомляється на сайті Луцької міськради.

Депутати вважають, що таке рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій є безпідставним і суперечить Конституції.

“Ми, депутати Луцької міської ради, вимагаємо негайного скасування рішення Державної комісії ТЕБ та НС від 31.07.2020 та “червоного” рівня епідемічної небезпеки в місті Луцьку, як що суперечить ст. 32 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”; скасування постанови Кабінету міністрів України від 22.07.2020 № 641 “Про встановлення карантину та впровадженні посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострих респіраторних хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS-CoV-2″, як суперечить статтям 7, 22, 42, 43 Конституції України”, – йдеться в зверненні.

Депутат міськради і радник мера Луцька Ігор Поліщук, який є автором документа, вважає, що епідеміологічні обмеження мають встановлювати органи місцевого самоврядування, а не центральні.

“Місто Рівне – наш сусід. По населенню він майже такий же, як і Луцьк. Станом на 29 липня (коли приймала рішення державна комісія) в Луцьку за тиждень був 91 хворий, у м.Рівне – 153. Всього в Луцьку на той момент було 880 хворих, в м.Рівне – 1835. Чому тоді Луцьк виявився в “червоній” зоні, а Рівне ні?” – зазначив він.

Депутати з Луцька звернулися до президента з вимогою вивести місто з "червоної зони"

Текст звернення луцьких обранців громади до президента України та голови Верховної Ради подаємо без змін:

«Ми, депутати Луцької міської ради, висловлюємо занепокоєння з приводу реалізації так званої формули Штайнмайера.

Вважаємо, що підписання будь-яких домовленостей щодо завершення війни та встановлення миру на тимчасово окупованій території України має бути здійснено виключно на умовах збереження в подальшому нині окупованої частини території в складі України, збереження суверенітету та недопущення федералізації України, повного контролю сторони над державним кордоном та з абсолютним запереченням таких умов як проведення місцевих виборів на умовах незаконних збройних формувань, повної амністії та узаконення так званої «народної міліції».

Місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях України можуть відбуватися разом із загальноукраїнськими місцевими виборами та лише після виведення незаконних збройних формувань й іноземних військ з тимчасово окупованої території України, контроль за такими виборами має здійснюватися незалежними міжнародними організаціями та ЦВК України. А міжнародні правоохоронні органи та організації мають гарантувати безпеку й забезпечити дотримання громадського порядку під час виборчого процесу на тимчасово окупованій території.

Також вважаємо за необхідне звернути увагу на те, що новий закон про особливий статус тимчасово окупованих територій України перед прийняттям має бути детально проаналізований та широко обговорений в суспільстві.

Вважаємо за необхідне добиватися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканість кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї (за виключенням РФ).

Окрім того, на нашу думку, якомога швидшій та повній реінтеграції в Україну й деокупації тимчасово окупованих територій України найбільше сприятиме реальному покращенню життя українців, проведення в Україні успішних реформ та ріст економіки та соціальних стандартів».

Нагадаємо:

31 липня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поділила регіони України на чотири зони в залежності від епідемічної ситуації. Тепер територія країни поділена на “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” і “червону” зони.

У “червону зону” потрапив Луцьк. Місцева влада вирішила проігнорувати настанови уряду та МОЗ.

Також в Тернопільській міській раді висловили незгоду з постановою Кабінету міністрів України про віднесення міста до “червоної зони”.