Чотири країни закликали Іран до повного та прозорого розслідування обставин трагедії збитого літака рейсу PS752
Тегеран просять дати відповідь щодо зауважень спеціальних доповідачів Ради ООН з прав людини Агнес Калламар і Джаваіда Рехмана.
Під час роботи 46-ї сесії Ради ООН з прав людини Україна приєдналася до спільної заяви Великобританії, Канади і Швеції щодо ситуації зі збитим Іраном літаком рейсу PS752 і закликала Іран до повного та прозорого розслідування обставин трагедії, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.
В українському зовнішньополітичному відомстві відзначили, що спеціальні доповідачі Ради ООН з прав людини Агнес Калламар і Джаваід Рехман оприлюднили лист на адресу уряду Ірану, в якому виклали ряд серйозних звинувачень і не отримали на цей лист офіційну відповідь від іранської сторони.
“Порушення Іраном зобов’язань з прав людини є надзвичайно тривожним. Це ускладнюється повідомленнями про неприпустимість переслідування та погроз членам сімей деяких жертв.
МЗС закликало Іран:
- невідкладно дати відповідь на лист спеціального доповідача Ради ООН з прав людини Агнес Калламар;
- негайно припинити переслідування і залякування сімей жертв як в Ірані, так і за його межами;
- забезпечити повне і прозоре розслідування кримінальних справ і неупереджене судочинство як частину його обов’язків забезпечити справедливість для жертв цієї трагедії;
- надати вичерпний та прозорий звіт про події, що призвели до цієї трагедії.
Катастрофа літака МАУ в Ірані
10 лютого стало відомо про аудіозапис, на якому, ймовірно, міністр закордонних справ Ірану обговорює можливість того, що знищення рейсу PS752 було навмисним актом.
Іран у справі про збитий літак МАУ висунув звинувачення десяти фігурантам.
30 грудня 2020 року стало відомо, що Іран виділить $ 150.000 сім’ям кожної з жертв катастрофи рейсу PS752 (літака МАУ). Канаду не влаштовує така пропозиція Ірану.
31 грудня 2020 року Іран “з п’ятої спроби” передав Україні проект технічного звіту про причини катастрофи літака МАУ в Тегерані.