Через суд можуть скасувати укрупнення районів у межах адмінреформи
Голова ГО «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль подав позов у Київський окружний адміністративний суд. У ньому він оскаржує постанову Верховної Ради про укрупнення та ліквідацію районів.
Як повідомляється на сайті Москаля, він вважає, що Верховна Рада України, приймаючи цю постанову, порушила норми Конституції і законів України. За Конституцією до повноважень Верховної Ради належить утворення і ліквідація районів, а також встановлення меж районів. Але у постанові Рада не встановила меж новоутворених районів, а також вказала, що до новоутворених районів входять міські, селищні та сільські територіальні громади, які затверджені Кабінетом Міністрів України.
Крім того Москаль закликав мешканців ліквідованих районів захищати свої права та приєднуватися до позову.
Раніше Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що реформа зі злиттям районів торкнеться лише адміністративних меж, через неї закривати об’єкти соціальної інфраструктури не будуть.
Нагадаємо, 13 грудня Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Він зазначив, що зміни до Конституції стосуватимуться децентралізації усієї території України, а не спеціально прописувати «особливий статус» для ОРДЛО, і цього буде достатньо для виконання Мінських домовленостей.
16 січня 2020 року Зеленський обговорив з керівниками парламентської фракції «Слуга народу» завершальний етап реформи децентралізації. За результатами дискусії вирішено відкликати з парламенту законопроект про зміни до Конституції щодо децентралізації.
Глава партії «Слуга народу» і перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко заявив, що Закон про децентралізацію відкликали через заперечення мерів, голів та депутатів ОТГ, а також дипломатів. Місцева влада не влаштовує розширення прав префектів і нове формулювання в Конституції про делегування повноважень і фінансової децентралізації.
12 червня Кабінет міністрів затвердив проекти нового переліку територіальних громад і районів. Після завершення процесу децентралізації, об’єднаних територіальних громад має стати 1470, а кількість районів має скоротитися більш як утричі – з 490 до 129.