БЕРМУДСЬКИЙ ТРИКУТНИК: ФІРМА, ЯКА ОТРИМАЛА ВІД УЗ 300 МІЛЬЙОНІВ ВИЯВИЛАСЯ ФІКТИВНОЮ
Сумська “суперпрокладка” ТОВ “Українська машинобудівельна техніка”, яка за рік свого існування виграла тендери Укрзалізниці на майже 300 мільйонів може виявитись інструментом в розкраданні десятків мільйонів державних коштів. Про це йдеться в матеріалах кримінальної справи Національної поліції.
“Українська машинобудівельна техніка” зареєстрована 29 серпня 2016 року в місті Суми, за адресою Білопольський шлях, 16. Директором та засновником фірми є Хапун Микола Олександрович з міста Кам’янське.
За 2 тижні після своєї реєстрації фірма вже подала пропозицію на участь в тендері Філії УЗ «Стрийський вагоноремонтний завод» на суму 3,3 мільйони гривень на постачання автозчепів рухомого складу та їх запчастин і виграла його.
Загалом протягом року ТОВ “Українська машинобудівельна техніка” є головним постачальником автозчепів та їх обладнання для рухомого складу залізниці, а сума контрактів з Укрзалізницею складає 300 мільйонів гривень.
В своїй довідці про наявність матеріальної бази «Українська машинобудівельна техніка» зазначила, що має сканер, 3 комп’ютери, 3 телефони, 17 стільців і орендоване приміщення площею 42 квадратних метри.
Проте виявилось, що навіть ця інформація є недостовірною.
Так після публікації розслідування про неймовірний успіх сумської фірми-прокладки Національна поліція за зверненням СБУ відкрила кримінальну справу №42017200000000064 та під час перевірки рахунків фірми встановила, що тільки 20% коштів, отриманих від залізниці йшли на закупівлю запчастин до рухомого складу. Решта витрачалася нібито на закупівлю побутових товарів та харчових продуктів.
Більше того, отримавши дозвіл суду на перевірку документів діяльності ТОВ “Українська машинобудівельна техніка” слідчі встановили, що фірма відсутня за місцем своєї реєстрації. А під час перевірки інформації про працівників було встановлено, що постачальник Укрзалізниці не має зареєстрованого спеціалізованого персоналу для виконання постачання такої продукції як запчастини рухомого складу, тим більше пов’язаних з безпекою руху.
умт
Таким чином ТОВ “Українська машинобудівельна техніка” має всі ознаки фіктивного підприємства, через яке могло бути здійснено крадіжку близько 240 мільйонів гривень Укрзалізниці.
Ланцюжок фінансових операцій ТОВ “Українська машинобудівельна техніка” прокладає шлях до інших великих постачальників залізниці.
В матеріалах іншої кримінальної справи щодо можливого ухиляння від сплати податків фірма “Українська машинобудівельна техніка” фігурує вже як можливий співучасник. При цьому разом з сумською прокладкою вказані ще 2 підприємства – співзвучне ТОВ “Українська великовантажнатехніка” та ТОВ “Технорейлгруп”.
“Технорейлгруп” також засновано трохи більше року тому -30 вересня 2016 року. Адреса реєстрації – непримітна одноповерхова споруда в Полтаві, а в активах теж нібито орендований офіс і меблі.
За час свого існування “Технорейлгруп” виграло тендери Укрзалізниці на суму 203 мільйони гривень.
Ця фірма також є головним постачальником залізниці, але вже автогальмівного обладнання рухомого складу.
Третій фігурант справи – ТОВ “Українська великовантажна техніка” є постійним конкурентом-невдахою ТОВ “Технорейлгруп” та згаданого вище ТОВ “Українська машинобудівельна техніка”.
ТОВ “Українська великовантажна техніка” та ТОВ “Українська машинобудівельна техніка” зустрічалися в тендерах Укрзалізниці 59 разів і кожного разу перемагала сумська “суперпрокладка” “Українська машинобудівельна техніка”.
ТОВ “Українська великовантажна техніка” та ТОВ “Технорейлгруп” були формальними конкурентами 47 разів і кожного разу перемагало “Технорейлгруп”.
До того ж власниками всіх трьох згаданих підприємств є мешканці міста Кам’янське, хоч і зареєстровані вони в різних регіонах країни.
умт2
Таким чином фірми, засновані в минулому році, які отримали пів мільярда гривень на тендерах Укрзалізниці можуть існувати лише на папері і використовуватись для розкрадань на сотні мільйонів гривень.
Варто зазначити, що правоохоронні органи цього року неодноразово викривали схеми на Укрзалізниці закупівлі неліквідних та бракованих запчастин рухомого складу залізниці через “підконтрольні” підприємства.