Антимонопольний комітет виявив злочинну діяльність на тендерах з постачання продуктами шкіл

Антимонопольний комітет України провів розслідування, під час якого виявив трьох суб’єктів господарювання, які вчинили злочинну діяльність. Загалом їм доведеться виплатити 199,22 мільйонів гривень.

АМКУ розглянув дві справи, до якої залучено постачальників продуктів харчування до навчальних закладів для трьох областей України: Сумської, Полтавської та Харківської. У ході розслідування з’ясувалося, що суб’єкти господарювання, які виграли тендери, причетні до антиконкурентного погодження, що діяло протягом двох років, з 2017 по 2019 роки.

У першій справі фігурують п’ять компаній. Вони, змовившись між собою, усунули конкурентів на 60 різних тендерах, що стало причиною спотворення торгів.
Трьох постачальників продуктів харчування оштрафовано на загальну суму у розмірі 99,82 мільйонів гривень, а двоє з них припинили свою діяльність, отже, не потрапили під штрафні санкції.

До другої справи залучено ще шістьох суб’єктів господарювання, які незаконно здійснили 27 публічних закупівель на суму близько 50 мільйонів гривень. Троє з них уникли покарання, оскільки, як і першому випадку, припинили підприємницьку діяльність. Трьох оштрафували на суму 99,4 мільйонів гривень.

Окрім цього, всім виявленим підприємствам за шахрайські дії заборонено брати участь у майбутніх тендерах згідно із законом «Про публічні закупівлі» протягом найближчих трьох років.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram