Ахметов готується до купівлі ще п’яти обленерго

Енергетичний холдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова візьме під контроль ще п’ять обленерго. Тоді йому належатиме 42% всіх українських роздрібних електромереж.

— Після угоди з російською групою “VS Енерджі”, за якою ДТЕК викупив Київобленерго та Одесаобленерго за $250 млн, готується ще одна. Ахметов планує поглинути і решту п’ять обленерго, які залишаються у власності росіян — Херсонобленерго, Кіровоградобленерго, Житомиробленерго, Чернівціобленерго, Рівнеобленерго, — повідомив у “Фейсбуку” голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус, 36 років.

— Нині в руках Ахметова понад 70 відсот­ків теплової генерації. Він хоче домогтися такого ж становища в електроенергетиці, — коментує експерт з енергетики 55-річний Михайло Гончар. — Цією оборудкою може не обмежитися, а викупити ще кілька пакетів акцій обленерго, які в приватній власності. Ці апетити мав би обмежити Антимонопольний комітет.

Через володіння левовою часткою обленерго Ахметов намагатиметься блокувати доступ до кінцевого споживача “Енергоатому” (національна атомна компанія. — ГПУ), який є найбільшим виробником електроенергії. Повториться ситуація, яка нині є на ринку газу. Контролюючи понад 70% облгазів, структури Дмитра Фірташа не пускають до кінцевого споживача НАК “Нафтогаз України”. Тобто Ахметов хоче захопити контроль над більшістю обленерго і заблокувати “Енергоатому” прямий доступ до споживачів. А потім запропонувати свої умови доступу, щоб той практично віддавав електроенергію по собівартості ахметовським фірмам. У такий спосіб паразитуватиме на атомній генерації. Це позначиться і на кінцевих споживачах. З 1 липня має запрацювати ринок електроенергії за новим законом. “Енергоатом” мав би найбільші конкурентні переваги, і ціни за кілька років знизилися б. Відтак у Ахметова з’явиться можливість грати на їх підвищення.

Автор: Олександр ГУНЬКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *