26% з бажаючих виїхати українців планують перечекати за кордоном важкі часи

26,1% співвітчизників планують перечекати за кордоном важкі часи, поки в Україні все, очевидно само собою, врегулюється і розквітне. У той же час 15,4% хочуть їздити на сезонні роботи, але не виїжджати назовсім. Такі результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.UA.

14% готових виїхати з країни — категоричні і їх не лякає слово “назавжди”. А ось 12% мають іншу мету — заробити грошей і таки відкрити свою справу в рідній країні. Напевно, тут доречно запам’ятати, що в Україні, станом на 2017 р. було зареєстровано 1 млн 800 тисяч підприємств, з яких, за даними Держстату, 1,5 млн — ФОП. І, при цьому, згідно з нашим опитуванням, лише 11% громадян намагалися відкрити свою справу. 2,7%, за визнанням респондентів, — домоглися успіху, 8,3% — оцінили свій досвід як невдалий.

“Сподіваємося, незабаром країна усвідомлено потребуватиме ініціативних людей, здатних організувати і утримати на плаву малий бізнес, а не стати частиною схем ухиляння від податків, які використовуються торгівцями ювеліркою, побутовою технікою, брендовим одягом тощо, для чого і служить левова частка зареєстрованих ФОП-єдинників”, — пишуть Юлія Мостова та Сергій Рахманін у своїй статті для DT.UA.

9,3% хотіли б отримати нові знання та досвід, а потім повернутися в Україну.

Кількість українських студентів у закордонних вузах на початок 2014/2015 навчального року склало 40 тис., через рік — вже 59,6 тис., ще через рік — понад 68 тисяч (дані CEDOS). За десять років кількість українських студентів у Польщі зросла в 11 разів (!), українці — половина всіх іноземних студентів в цій країні.

3% хочуть покинути країну, поки не закінчиться війна. Занадто мала величина для того, щоб зрозуміти: це, в основному, ті люди, які не змогли влаштуватись у мирній частини України, покинувши рідний дім на обпеченому Сході або втікають від військкомату?

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *