Loading...

Журналісти знайшли фото Чепіги на дошці випускників-героїв військового училища РФ

На дошці випускників-героїв Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища РФ журналісти помітили фотографію полковника ГРУ Анатолія Чепіги.

Фото помітили журналісти “Радіо Свобода” та Bellingcat.

Вони звернули увагу на імена та фото випускників на стенді в музеї училища. До 2012 року стенд перебував в незмінному стані. Пізніше на ньому додали нові фото випускників.

“У 2014 році фотографії Анатолія Чепіги та Олександра Вікторовича Попова (останній загинув вже після нагородження “за заслуги перед Вітчизною, проявлені при виконанні військового обов’язку”, – можливо, його нагородження теж пов’язане з подіями в Україні), – припускають журналісти.

За їхніми словами, музей російського училища закритий для відвідувань “з вулиці”, але там часто проводяться урочисті заходи або екскурсії для школярів, кадетів і випускників училища.

“В інтернеті можна знайти безліч фотографій приміщень музею, але лише через дві доби після початку пошуків (ми помітили стенд на фото одного з ймовірних командирів Анатолія Чепіги, підполковника Олександра Лучая), перегляду тисяч фотографій і кількох годин відео вдалося підібратися максимально близько до крайньої правої частини стенду “Випускники-герої”, де, імовірно, мало бути розміщено фото Анатолія Чепіги”, – розповіли журналісти.

Вони додали, що не змогли з’ясувати у співробітників училища, чи залишилося фото Чепіги на дошці у музеї після скандалу у Солсбері.

Як повідомлялось, 1 жовтня колишній журналіст “Центру управління розслідуваннями” Сергій Канєв заявив, що Чепіга “очолював операцію з вивезення до Росії екс-президента України Віктора Януковича”.

5 вересня британські прокурори назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Александр Петров та Руслан Боширов. Прокурори зазначили, що їхні справжні імена можуть бути іншими.

Боширов і Петров дали інтерв’ю пропагандистському ресурсу Russia Today, главред якого заявила, що чоловіки самі їй подзвонили і запропонували зустріч.

Вони підтвердили, що дійсно їздили в Солсбері, але тільки з туристичною метою – подивитися на “знаменитий своїм 123-метровим шпилем собор”.

Лондон назвав інтерв’ю Петрова і Боширова російському телеканалу образою британської розвідки.

Водночас журналісти дізналися, що одного з підозрюваних в отруєнні Скрипалів, який називав себе “Русланом Бошировим”, насправді звати Анатолій Чепіга.

Він – полковник ГРУ і нагороджений званням “Героя РФ”.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *