Журналісти підрахували, у скільки обходиться українцям день роботи Ради

Депутати перестали ходити на роботу. В середині минулого тижня засідання скасували через велику кількість вакантних місць, а в п’ятницю під куполом були максимум 30 чоловік. Журналісти розібралися, чому порожні крісла –  явна ознака прийдешніх перевиборів.

Відвідуваність засідань падає: на відкриття 6-ї сесії з’явилися 365 осіб (по електронній реєстрації). Голосувати ще вдавалося, сім законів прийняли в цілому ( «на піку» – 269 голосів за закон про держпідтримку дітей на лінії зіткнення).

А вже на другий день сесії з 423 чоловік до залу дійшли 350, але вже на 11.00 лише 230 людей голосували . Після перерви виявилося, що засідання потрібно закривати достроково – в залі фізично присутніми були лише 198 депутатів. У п’ятницю, 10 лютого, ситуація була не кращою.

«Ключова проблема Ради – фактично відсутня коаліція. Плюс, у фракцій поляризовані погляди на ключові питання – мови, блокади і розвитку непідконтрольних територій. А раз немає консенсусу, то у депутатів немає стимулу ходити на роботу. Ось дисципліна і падає, – зауважив політолог Вадим Карасьов. – Але виконавчій владі така Рада вигідна – вона не перехопить ініціативу з боку Кабміну і АП».

«Криза очевидна: в п’ятницю був день уряду і в депутатів не було до нього питань. Але кожен сесійний день обходиться в більш ніж 2 млн грн», – уточнив політолог Олексій Якубін.