Жовтневі тарифи постачальників газу сильно різняться

Відповідно до оприлюднених постачальниками газу тарифів для населення в жовтні, за річною вартістю ціна становить від 7,8 до 14,9 грн, за місячною – 31 грн.

Найвищі тарифи (річні) у “Херсонрегіонгазі” – 14,9 грн за куб, “Чернівецькій обласній енергопостачальній компанії” і “Херсонській обласній енергопостачальній компанії” – 13,5 грн за куб. м, ідеться на сайтах постачальників.

При цьому найнижчі тарифи в “Агросинтез Трейдинг” – 7,8 грн за куб. м, “Євода Трейд” КП “Луцькводоканал” – 7,88 грн, “Уманьгаз Збут” – 7,89 грн і НАК “Нафтогаз України” – 7,96 грн.

Уточнимо, що доставка газу в регіональних компаній (облгазах) різняться. Насамперед вона залежить від тарифів на доставку.

Хто встановлює ціни на газ?

В Україні працює ринок газу: постачальники самі встановлюють тарифи на блакитне паливо. Разом із тим низка постачальників домовилася з Кабміном: вони отримують дешеве блакитне паливо у “Нафтогазу” і перепродують його населенню за тарифом, який у середньому становить близько 8 грн.

До речі, ціна газу в Україні на відкритому оптовому ринку формується на основі біржових котирувань “УЕБ” (“Українська енергетична біржа”) щодо конкретного місячного ресурсу. Для населення ціна за кубометр газу в країні формується на основі ринкових цін щомісяця, або в межах гарантованої вартості, а також залежить від тарифів на транспортування, і торгових націнок компаній-постачальників.

Собівартість газу в Україні, як заявляв віцепрем’єр-міністр, міністр економіки Олексій Любченко, становить не більше ніж 3 грн за куб. Ідеться саме про газ українського видобутку.

Нагадаємо:

У січні 2022 року в Україні піднімуть абонплату за газ. Облгази оприлюднили тарифи

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram