Закон про ринок землі у першому читанні прийнято

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про ринок землі у першому читанні

За” законопроєкт №2178 проголосували 240 народних обранців

Серед тих, хто проголосував 227 – депутати від “Слуги народу” та ще 13 – самовисуванці.

Закон про ринок землі у першому читанні прийнято

Під час виступів представників фракцій проти законопроєкту про ринок землі виступили “Голос”, “Батьківщина”, “Європейська солідарність” і “Опозиційна платформа – За життя”.

Лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко у своєму виступі сказала, що у пропонованому законі не урегульовано питання про продаж землі українцям із подвійним громадянством.

Також Тимошенко бентежить дозволена межа продажу землі в одні руки – 200-210 тисяч гектарів. На думку політика, прийняття ринку землі, зробить Україну – “країною третього світу”.

Нардеп від “Слуги народу” Мар’ян Заблоцький зачитав у Раді законопроєкт Тимошенко від 2008 року про скасування мораторію на продаж землі. Законопроєктом від 2008 року пропонувалося також продавати землю іноземцям та іноземним компаніям.

У відповідь Тишошенко, назвала нардепа представником “зарвавшогося олігарха” Кернел груп. Тимошенко сказала, що Заблоцький за гроші лобіює “чорні закони”, а у 2008 році йшлося про продаж не сільськогосподарської землі.

“І ви, пане Заблоцький, представляючи тут олігархію аграрну, не будете в Україні робити політику, ви будете сидіти, за те, що ви зробили для України і за те, що ви брали з бюджету НДС, які ви не заплатили державі”, – заявила Тимошенко.

Народний депутат Сергій Шахов виступив проти законопроєкту і заявив, що під час другої Світової війни “фашисти вивозили український чорнозем”.

“Хто сьогодні буде відповідати перед майбутніми поколіннями за нашу землю, яка сьогодні є на першому місці в світі? Дві третини чорнозему, яку фашисти вивозили під час другої Світової війни. Хотіли розкрасти нашу землю. І наші діди, які проливали кров, не дали цього зробити”, – стверджує Шахов.

Згідно з пояснювальною запискою, урядовий проєкт закону від передбачає з 1 жовтня 2020 скасування заборони на продаж землі. 

У документі прописали, що купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України.

Окрім того, дозвіл отримають й іноземні громадяни та особи без громадянства, якщо отримають землю у спадок. Водночас, вони зобов’язані “відчужити ділянку протягом року”.

Одному громадянину дозволяється мати 15% сільськогосподарських земель області чи 0,5% сільськогосподарських земель України.

Також буде встановлено мінімальну стартову ціну продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах.

Закон про ринок землі у першому читанні прийнято

Нагадаємо, президент Зеленський пообіцяв, що у 2020 році в Україні запрацює ринок землі.