ЗАХИСТ СВОБОДИ СЛОВА ПО-ПЕРЕЯСЛАВСЬКИ-2

У №9 (1166) нашого видання від 3 квітня ц.р. була опублікована стаття «Захист свободи слова по-переяславськи», в якій ішлося про незрозуміле затягування місцевими правоохоронцями розслідування справи нападу на журналіста «Ділового Переяслава» Олександра Матвієнка. Незважаючи на очевидні факти, які свідчать, що Олександр Володимирович постраждав саме за свою професійну діяльність, переяславська поліція вперто не бажає розслідувати цей випадок. Як виявилося, то були лише квіточки.

Попередню статтю ми закінчили тим, що 15 березня, на зустрічі з редактором «ДП» Світланою Помойницькою та потерпілим, журналістом Олександром Матвієнком, начальник Переяслав-Хм. відділу поліції Сергій Матвєйкін пообіцяв розібратися й не пізніше, ніж за тиждень зателефонувати. Свого слова підполковник поліції не дотримав. Тож 26 березня Олександр Матвієнко реєструє в поліції заяву про вчинення щодо нього кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу (КК) України (погроза або насильство щодо журналіста).

Згідно з ч.1 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу (КПК) України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Частина 4 цієї ж статті гласить, що відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається. Згідно з іншими нормативно-правовими документами, якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР. Тобто, внесення відомостей до Єдиного реєстру – це обов’язок правоохоронців.

Отож, про те як працюють місцеві поліцейські та як  розвивалися події у нашому випадку, читайте у свіжому випуску газети “Діловий Переяслав”