Захоплення українських моряків: Європейський суд раптово встав на сторону Росії

Європейський Суд з прав людини відмовив Україні в забезпечувальних заходах у справі про захоплення кораблів ВМС російськими прикордонниками в Чорному морі 25 листопада 2018 року.

Про це суд поставив до відома Мін’юст Росії, повідомляє прес-служба відомства. Запит грунтувався на інформації від адвокатів і родичів моряків, які утримуються під вартою в Москві, про те, що стан здоров’я трьох з них вимагає спеціалізованої медичної допомоги.

При цьому з посиланням на висновки Міністерства охорони здоров’я України та експертні думки українських медиків влада України хотіла оскаржити якість наданої в РФ медичної допомоги затриманим морякам, а також вимагали проведення конкретних медичних маніпуляцій.

Доводи української влади і представлені матеріали не переконали ЄСПЛ в необхідності задоволення заявлених вимог.

“За результатами їх розгляду Європейський Суд визнав, що запит не містить нових аргументів і є ідентичним заявленому раніше зверненням, на яке російська влада вже представили вичерпну відповідь”, – йдеться в повідомленні.

Наразі зявилося інше повідомлення. Мін’юст назвав маніпуляцією заяву РФ про відмову ЄСПЛ Україні

Є рішення ЄСПЛ, яким задовольняється вимога України про заходи попереднього характеру по українським морякам

Поширена Міністерством юстиції РФ інформація про відмову ЄСПЛ Україні в справі захоплення українських моряків є черговою маніпуляцією. Про це в коментарі РБК-Україна повідомив заступник міністра юстиції України – уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Заступник міністра юстиції зазначив, що є рішення ЄСПЛ, яким задовольняється вимога України щодо встановлення заходів попереднього характеру стосовно українських моряків.

“Зокрема, Європейський суд вимагає від російської влади  надання відповідного медичного обслуговування пораненим морякам. ЄСПЛ не відмовив точно, ні в чому. З боку РФ – (поширена, – ред.) маніпуляція, звичайно. В Росії кожен крок – це маніпуляція”, – сказав Ліщина.

Він також нагадав, що український уряд подавав ЄСПЛ додаткову інформацію з приводу того, що українських моряків перевели в Лефортово, в якому немає медичної частини.

“Український уряд надав інформацію про стан здоров’я моряків і просив суд вказати РФ на необхідність переведення моряків до медичних установ. ЄСПЛ прийняв до відома інформацію щодо медичного стану. Але вирішив безпосередньо не говорити РФ, що їх треба переводити, що це є вимогою рішення, яке було прийнято ще в листопаді 2018 року. Тобто, з одного боку, вони не задовольнили наше прохання сказати РФ, що їх треба перевести в медустанови, а з іншого боку, вони підтвердили, що РФ спочатку повинна була це зробити “, – зазначив заступник міністра.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *