“За ним послідують інші”: у Британії відповіли РФ військовими кораблями в Україні

Британія підтримує Україну перед загрозою російської агресії. Розвідувальний корабель ВМС Великої Британії HMS Echo, який зайшов у порт Одеси, є сигналом для Кремля.

Про це повідомив міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон під час свого візиту в Україну, пише BBC.

Вільямсон наголосив, що “за цим кораблем послідують інші військові кораблі у межах постійнішої присутності Великої Британії”.

Те, що ми говоримо Росії, те, що ми говоримо президенту Путіну, – вони не можуть продовжувати діяти і не зважати на міжнародні закони та норми, – заявив міністр.

Однак судно HMS Echo не прослідує Керченською протокою, де відбувся інцидент з українськими військовими. Видання повідомляє, що Москва заявила, що корабель Британії – шпигунський.

Нагадаємо, корабель HMS Echo H87 Королівського військово-морського флоту Великої Британії 17 грудня увійшов до Чорного моря. У середу, 19 грудня, корабель пришвартувався в Одесі – він пробуде там кілька днів.

Візит корабля відбувається в межах домовленостей між Україною та Великою Британією, яких вдалось досягти ще 21 листопада 2018 року під час візиту до Лондона Міністра оборони України Степана Полторака. Однак Британія виконала обіцянку раніше через захоплення Росією українських моряків у нейтральних водах Чорного моря.

Рішення, які ми прийняли, пов’язані з початком роботи з підготовки морських піхотинців. Вже в січні в Україну прибуде група військовослужбовців Військово-морських сил Великої Британії для організації взаємодії, планування спільних навчань, а також визначення необхідної матеріально-технічної допомоги Збройним силам України, безпосередньо Військово-морським силам, – наголосив Полторак.

Він зазначає, що під час переговорів також обговорили можливість прискорення співпраці за всім спектром. Так, початком має стати розширення формату підготовки в рамках навчально-тренувальної програми “Orbital”, а згодом – розширення військово-технічної співпраці.

Глава Міноборони також повідомив про домовленість щодо створення “Офісу друзів України”, щоб координувати спільні дії щодо надання допомоги в реформуванні ЗСУ, ВМС, а також нарощування бойових українського військового флоту.

Окрім того, орезультатом двосторонніх перемовин між Британією і Україною стала домовленість про спільні дії в реформуванні ЗСУ та ВМС – перші британські військовослужбовці прибудуть до України вже в січні. Виконання низки завдань у межах попередніх домовленостей між країнами пришвидшили через агресивні дії Росії щодо України.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *