З 2 СІЧНЯ В УКРАЇНІ НОВІ ПРАВИЛА ЗДАЧІ ПОШКОДЖЕНИХ КУПЮР: ЩО ЗМІНИЛОСЬ

З 2 січня 2019 року набула чинності постанова Національного банку про Правила визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних і обігових монет національної валюти України.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Згідно з постановою, українці зможуть здавати значно пошкоджені банкноти гривні в уповноважені банки. Мова йде про значно пошкоджені банкноти, які втратили платіжні ознаки в результаті пожеж, повеней, забруднення хімікатами тощо.

Уповноважені банки не будуть обстежувати такі банкноти. Вони будуть пакувати з максимальним збереженням цілісності і передавати в НБУ як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження, зазначили в НБУ.

Статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки НБУ, мають три банки – Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен Банк Аваль.

Нагадаємо, що раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень брали безпосередньо регіональні підрозділи НБУ. На сьогодні підрозділи НБУ збереглися в таких регіонах – Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях і р. Києві.
Також в постанові № 134 уточнено окремі ознаки зношення та пошкодження банкнот і монет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *