Європейський суд скасував санкції проти Януковича – прессекретар

Європейський суд скасував санкції Євросоюзу проти українського президента-втікача Віктора Януковича.

Про це в Facebook повідомив прессекретар сина колишнього гаранта Олександра Януковича Юрій Кірасир.

“Рішення Європейського суду від 24 вересня 2019 року про скасування санкцій стосовно екс-президента України Віктора Януковича за 2018-2019 роки є підтвердженням незаконності та безпідставності їх введення органами ЄС і вагомим приводом для їх якнайшвидшої повної відміни і реабілітації В.Ф.Януковича як незаслужено постраждав від політичних переслідувань як в Україні, так в Європейському Союзі “, – сказано в повідомленні.

Кірасир додав, що раніше Генеральна прокуратура України офіційно підтвердила, що Янукович не є обвинуваченим у скоєнні будь-якого економічного або корупційного злочину.

При цьому він не уточнив, який саме Європейський суд прийняв таке рішення.

“Рішення Оболонського суду щодо Януковича в даний момент оскаржується в апеляційній інстанції, при цьому сам судовий процес уже названий в офіційних звітах міжнародних правозахисних організацій” політично мотивованим “, що пройшов з масою грубих процесуальних порушень. Своїм нинішнім рішенням Європейський суд остаточно підтвердив необґрунтованість раніше висунутих звинувачень політичних опонентів Януковича “, – зазначив він.

Також Кірасир додав, що адвокати Януковича будуть домагатися притягнення до кримінальної відповідальності всіх, хто був “причетний до організації його політичного переслідування і фальсифікації справ щодо нього, і відновлення справедливості”.

Раніше адвокат Віталій Сердюк заявив, що Віктор Янукович, який втік в 2014 році в Росію, має намір повернутися в Україну.

Як повідомлялося раніше, Янукович залишив Україну в лютому 2014 року після масових розстрілів в центрі Києва. У жовтні 2016 року адвокат заявив, що екс-президент України отримав тимчасовий притулок в Росії.

Незважаючи на заяви російської сторони про те, що Янукович живе в Ростові-на-Дону, в ГПУ впевнені, що мешкає втік президент все ж в Підмосков’ї.

У січні поточного року український суд визнав Януковича винним у державній зраді. Його засудили до 13 років позбавлення волі заочно.