Єврокомісія відреагувала на газовий шантаж Росії, а “Газпром” оголосив про початок процедури розірвання контрактів з НАК “Нафтогаз”.

Поточна ситуація між “Газпромом” і “Нафтогазом України” щодо поставок газу з Росії в Україну викликає побоювання не тільки щодо поставок газу, а й, можливо, також транзиту газу в Євросоюз, зазначено в заяві Єврокомісії. Таким чином, Єврокомісія закликає сторони, задіяні в процесі, компанії і міністерства України і Росії знайти негайні шляху відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

Наразі постачання газу в ЄС є стабільним та нормальним.

Європейська комісія готова співпрацювати з Києвом та Москвою для врегулювання ситуації

Про це сьогодні у Брюсселі повідомила речник ЄК Анна-Каіса Ітконен, пише УНІАН.

«Українська влада поінформувала нас щодо можливої надзвичайної ситуації в українській газовій транзитній системі. Ми серйозно сприйняли це занепокоєння. І ми готові працювати з українською та російською владою», – сказала вона.

За словами Ітконен, вчора віце-президент ЄК з енергетичних питань Марош Шефчович спілкувався з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, який просив його «активізувати консультації стосовно можливих тристоронніх переговорів з РФ та Україною».

«Як завжди, Єврокомісія готова спростити такі переговори, якщо є запит від двох сторін. Сьогодні віце-президент контактуватиме з міністрами з питань енергетики України та Росії для обговорення ситуації», – додала речник.

Разом з тим Ітконен повідомила, що наразі «постачання газу в ЄС є стабільним та нормальним».

«Але ми спостерігаємо за ситуацією», – додала вона.

За даними Ітконен, обсяги запасів газу в українських сховищах зараз становлять менш як 10 млрд куб. метрів. За словами речника, це «дуже добре для цієї пори року».

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на п`ять діб запровадив національний план дій для недопущення кризової ситуації в енергетиці через дії російського «Газпрому».

Росія знизила майже на 20% тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи. Також “Газпром” повернув “Нафтогазу” гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня, після дворічної перерви. Також РФ досі не виконала рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого має сплатити Києву 2,56 млрд доларів. Щоденна пеня становить до півмільйона доларів. Міністерство закордонних справ України вже офіційно повідомило Євросоюз про проблеми з тиском газу в трубі.

Російський “Газпром” після поразки у Стокгольмському арбітражі оголосив про початок процедури розірвання контрактів з НАК “Нафтогаз”.

Таку заяву зробив глава “Газпрому” Олексій Міллер, передає “Интерфакс“.

“Газпром” змушений негайно почати процедуру розірвання контрактів з НАК “Нафтогаз України” на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі”, – повідомив Міллер.

Глава “Газпрому” додав, що рішення Стокгольмського арбітражу за контрактами “Нафтогазу” і “Газпрому” порушило баланс інтересів сторін. Тож продовження дії контрактів з українським “Нафтогазом” економічно недоцільно і невигідно для російського “Газпрому”.

Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб нишим коштом вирішувалися економічні проблеми України,
– додав він.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *