Як зменшити ризик захворювання на кір

Заслужений лікар України, дитячий інфекціоніст Сергій Крамарьов в інтерв’ю «Главкому» розповів, як запобігти захворюванню на кір.

За його словами, варто дотримуватися двох порад. «Порада одна – щеплення. Навіть зараз, в період епідемічного підйому, треба робити щеплення проти кору. В першу чергу, це стосується дітей, звісно. Але і дорослі також можуть зробити щеплення проти кору», – сказав лікар.

Крім того, він радить уникати місць, де багато людей. «Джерело інфекції може бути будь-де», – зазначив Крамарьов. На зауваження, що серед дітей, які зараз захворіли на кір, є дитина, яка була щеплена, лікар сказав, що теж можливо.

«Згідно з наукою вакцинологією, до 10% дітей можуть не відповідати повноцінно на щеплення. Така людина може захворіти, але кір у неї буде перебігати легко і без ускладнень. Так що, все одно щеплення робити треба», – підкреслив Крамарьов.

Кількість, людей які захворіли на цю хворобу, збільшилася в 70 разів порівняно з минулим роком.

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, станом на 1 листопада 2017 року в Україні на кір захворіла 2381 людина. Здебільшого це діти, проте реєструється багато випадків захворювання і серед дорослих.

За словами першого заступника міністра охорони здоров’я Уляни Супрун про епідемію кору зараз не йдеться: “Ні, епідемії немає”.

Вона також зазначила, що в Україні слід вийти на рівень більше 95% щеплень від кору. До того ж, вона додала, що на сьогодні усі області забезпечені необхідними вакцинами.

Зазначається, що найвищі показники захворювання у західних регіонах та Одеській області, що поступово поширюються на інші регіони. За статистикою МОЗ, за 10 місяців 2017-го в Івано-Франківській області захворіли 877 людей, у Закарпатській – 265, Львівській – 61, Тернопільській – 96, Одеській 767. В інших регіонах реєструвались поодинокі випадки, окрім Луганської. За інформацією МОЗ, у Києві зафіксували 53 випадки кору, для порівняння минулого року за цей період захворіли лише двоє.

З усього числа людей, які захворіли на кір, 1804 – це діти до 17 років. Найуразливіші вікові групи дітей – до 1 року, 1-4 років та 5-9 років.

Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. Більшість захворілих – понад 86% – це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи і паротиту КПК).

Двоє дітей в Одеській області померли від ускладнень. Зауважимо, що наразі ЗМІ повідомляють про п’ятьох померлих, з них троє дітей.

Київська область

Епідеміологічна ситуація із захворюванням на кір у столиці України погіршується. Від початку 2018 року зафіксовано 54 випадки кору у мешканців Києва, серед яких 43 дитини. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби у місті Києві.

Вчора на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської облдержадміністрації було прийнято непросте виважене рішення: діти, які не мають щеплень проти кору або відповідної довідки лікаря (про те, що дитина вже перехворіла кором або про те, що її не можна робити щеплення), будуть недопущені до занять у навчальних закладах, написав 

Таким чином, зменшуються контакти між дітьми в можливий інкубаційний період на кір, і відповідно зменшується ймовірність захворювання в дитячих колективах.
Ми не оголошуємо карантину! Ми запроваджуємо запобіжні профілактичні та протиепідемічні заходи (попередньо терміном на 21 день) з метою недопущення епідемії.
Закликаю батьків відповідально та з розумінням поставитися до ситуації, що склалася, і в першу чергу думати про здоров’я своїх дітей. Наразі зробити щеплення від кору можна в усіх поліклінічних закладах столиці, які максимально забезпечені вакцинами.
І ще, якщо ви помітили прояви недуги, – не зволікайте, зверніться до лікаря!