Я пропоную проводити перевірку усіх держслужбовців на детекторі брехні, – Тука

Відбір до складу Антикорупційного суду може обійтися і без оцінок міжнародних експертів. Адже їхню думку може змінити перевірка на поліграфі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

«Безумовно, гроші іноземних донорів є важливими для нас. Ще й зважаючи на те, що держава виділила тільки 36 мільйонів на відновлення домівок у Донецькій та Луганській областях. Тому 50 мільйонів євро – це дуже потрібні кошти!», – коментує гість програми.

Заступник міністра звернув увагу на відсутність довіри громадян до судової гілки влади.

«Як сильно нам би не хотілося говорити про самостійність, але ми чудово знаємо реалії сьогодення. Мені здається, що рівень довіри до судів є найнижчим серед всіх гілок влади. Я не можу спокійно сприймати те, що формування надважливого Антикорупційного суду може відбутися без прозорого механізму», – говорить Тука.

Експерт наголошує на тому, що необов’язково залучати міжнародних експертів до обрання кандидатів у Антикорупційний суд.

«У мене є ідея, яку я обговорив із народними депутатами. Більшість з них розсміялися у відповідь на мої слова. Я пропоную легалізувати поліграф. Перевірку ним у півроку проходили би геть усі державні службовці», – підкреслює Тука.