ВИЯВЛЕНО БАГАТО ПОРУШЕНЬ. ЗАКРИЄМО НА ЦЕ ОЧІ?

Нагадаємо, що в травні відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Пропонуємо читачам один із найзмістовніших виступів цього заходу.

Спеціаліст із природокористування Олена Денисенко у своїй промові насамперед нагадала положення Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», згідно з яким місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції, а також саме до їхніх повноважень належить функція інформування про стан та можливі загрози для навколишнього природного середовища. У рамках судового провадження нарешті вдалося отримати доступ до матеріалів Оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) щодо будівництва екологічного небезпечного об’єкта, які, згідно з законодавством, мали би бути оприлюднені та доступні для громади міста, але в порушення процедури цього не було зроблено.

Розділ 1.5. Наведені обсяги викидів у тоннах/годину не перераховані у максимальні приземні значення, не співвіднесені з фоновими показниками та гранично допустимими концентраціями по всіх забруднюючих речовинах, щодо яких заплановано здійснювати викиди, згідно з опублікованим Наміром. Окрім того, перелік забруднюючих речовин, щодо яких наведені обсяги викидів та розрахунки в ОВНС, значно менший порівняно з переліком, який є в Намірі отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин (лише 4 з 13 речовин).

Отож читайте у свіжому номері газети, що не так з розділом по Оцінці вливу на навколишнє середовище  та які норми ДБН порушені повністю або частково….