Вилучивши з обороту 700 млрд грн, Нацбанк знищив економіку, – екс-глава НБУ

Володимир Стельмах, екс-глава НБУ і екс-глава наглядової ради Приватбанку, вважає, що з 2014 р Національний банк під керівництвом Валерії Гонтаревої проводив надзвичайно жорстку політику, яка призвела до знищення банків і економіки.  Про це Стельмах заявив в інтерв’ю Finbalance.

«З 2014 році під керівництвом Гонтаревої НБУ здійснював надзвичайно жорстку рестриктивную політику, вилучивши з економічного обігу понад 700 млрд грн. Результат – знищення банків і економіки », – заявив він.  За словами Стельмаха, представники МВФ говорили йому, що Фонд не давав таких рекомендацій.  «Значить, слід вважати, що були якісь інші міркування, щоб провести «квазігрошову» реформу конфіскаційного типу. В результаті у населення і бізнесу пропали сотні мільярдів заощаджень », – підсумував Стельмах.

Він також вважає, що з 2011 р НБУ став «кептивні банки» і перестав здійснювати незалежну політику.

«На тлі девальвації і падіння вартості заставного майна за кредитами, наданими позичальникам для банків, НБУ зажадав значною докапіталізації. Рефінансування фактично не було. І тут почали діяти ще й політичні аспекти. Це особливо проявилося на ПриватБанку », – додав Стельмах.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *