”Вибачте мене, глядачі”: оператор, що втік від пропагандистів, розкрив масштаби брехні на КремльТБ

Колишній телеоператор каналу “Росія-24” Леонід Кривенков, який більше 10 років пропрацював у Всеросійській державній телевізійній і радіомовній компанії (ВДТРК), розповів про деталі створення прокремлівської пропаганди.

В інтерв’ю відомому російському опозиційному журналісту, письменнику Олександру Сотнику екс-співробітник росТБ повідомив, що потрапив у цю сферу абсолютно випадково на запрошення знайомого, а сам є хіміком за освітою (щоб подивитися відео, поскрольте сторінку вниз).

За словами Кривенкова, перший час він працював на телебаченні неофіційно, замінюючи іншого оператора, і йому кожен раз виписували гостьовий пропуск на студію. Через рік-півтора він дізнався від колег, що на новий канал (“Росія-24”) “за хабарі беруть усіх, хто хоч трохи вміє знімати на камеру”.

Росіянин розповів, що вже в перший місяць нової роботи йому стало зрозуміло, що з телеекранів поширюють відверту неправду з метою пропаганди.

“Люди, які займалися підготовкою ефірів, обговорювали з телеведучими, як краще подати ту чи іншу новину, обговорювали різні взаємовиключні версії. Було зрозуміло, що те, що говориться в ефірі, зовсім не те, що є насправді. Просто якимось консенсусом було вирішено, що краще говорити саме так”, — сказав Кривенков, додавши, що до редакції також надсилались спеціальні темники.

На питання журналіста про те, як він зрозумів, що час припиняти роботу в ЗМІ, Кривенков відповів: “Я став переконуватися в тому, що правлячий режим веде країну до катастрофи. Наступне десятиліття — останнє в історії РФ у тому вигляді, в якому ми звикли її бачити”.

“Нас намагатися переконати в тому, що ми оточені ворогами, там українці, грузини, натовці… Насправді, головні вороги вже давно сидять у Кремлі”, — додав він.

Кривенкову довелося деякий час попрацювати з топ-пропагандистом Кремля Володимиром Соловйовим. На думку оператора, ведучий також просто грає свою роль.

“Я хотів би принести вибачення глядачам телеканалу “Росія-24″ за те, що я брав участь у їх дезінформувані. Але я вважаю, що покарання для технічних працівників та для керівників повинно бути різним”, — підсумував він.

Нагадаємо, раніше Леонід Кривенков дав відверте інтерв’ю-сповідь “Радіо Свобода”.

Як повідомлялося раніше, недавно Володимир Соловйов і гості його програми пригрозили ракетним ударом по США і Європі через вихід американців із ДРМСД.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *