Відсторонення Аласанії: член Наглядової ради НСТУ розкрив деталі засідання

Член Наглядової ради НСТУ Олександр Павличенко, коментуючи голосування за відсторонення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення, заявив, що “те, що спершу розігрувалось, як фарс, набуло доконаних рис якогось виконаного плану”.

Про це він написав у Facebook.

“Перше, було поламано весь запланований порядок денний з визначеними питаннями, натомість було проголосоване і з’явилось питання про результати проведеного внутрішнього аудиту щодо благодійного фонду, який працює з донорськими коштами, спрямованими для підтримки діяльності ПАТ НСТУ.

За результатами розгляду цього питання були ухвалені (фактично затверджені) рекомендації аудиторів, і в той же час цей матеріал став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним головою правління ПАТ НСТУ. Про це має бути написано у протоколі засідання, який буде підготовлений і оприлюднений”, – повідомив Павличенко.

 Член Наглядової ради НСТУ заявив, що йому “дотепер незрозуміло”, на якій підставі було внесено до порядку денного питання про голосування за припинення повноважень чинного голови правління.

“Взагалі вся процедура голосування видавалась спершу фарсом, – давайте поставимо і проголосуємо, і знімемо, нарешті це питання, як набридливе, закриємо формально, так би мовити – так виглядало за логікою. Але результат перевершив для мене найфантастичніші передбачення.

Те, що спершу розігрувалось, як фарс, набуло доконаних рис якогось виконаного плану”, – підкреслив він.

“Хочу сказати, що політичні рішення так не приймаються, а тут йшлось саме про політичне рішення. Не про пророблену і майбутню роботу Зураба. Про роботу команди, про стратегію, про чинні трансформаційні процеси. І раптом – бумс, нам не подобається, давайте цього знімемо і будемо шукати, хто буде кращий”, – додав член Наглядової ради.

У Наглядовій раді Національної суспільної телерадіокомпанії України не коментують причину  дострокового відсторонення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення без протоколу, який опублікують приблизно за тиждень.

Як повідомили Українській правді джерела, які ознайомлені з перебігом подій, порядок денний був завчасно підготовлений і питання про відсторонення Аласанії у ньому не було.

Пропозицію про відсторонення Аласанії декілька разів оголошував В’ячеслав Козак. Він потрапив у комісію по квоті “Радикальної партії”. Його пропозиції були відхилені. Однак дев’ятеро людей все ж таки підтримали ідею голосування. Саме вони і проголосували за відсторонення Аласанії.

Джерела УП відмовляються коментувати причину звільнення без протоколу, який буде опублікований через 5 днів.

 Співрозмовник УП наголошує, що в Аласанії з В’ячеславом Козаком та Олексієм Паничем та з іншими членами наглядової ради НСТУ були постійні конфлікти, які загострювалися останні півроку.

“Ми вже півроку розуміємо, що рано чи пізно конфлікти членів комісії з Аласанією закінчаться його звільненням”, – зазначило джерело УП.

Водночас голова Наглядової Ради НСТУ Тетяна Лєбєдєва повідомила УП, що причини такого рішення опублікують в протоколі засідання.

За словами Лєбєдєвої, протокол можуть опублікувати за тиждень, після погодження з усіма, хто брав участь в засіданні.

Також голова ради відповіла УП, що рішення про звільнення Аласанії ніяк не стосується того, що канал не транслював форум, на якому президент Петро Порошенко заявив, що буде балотуватися на виборах 2019 року.

Зураб Аласанія заявив, що йому невідомі причини його відсторонення з посади голови правління Суспільного мовлення і додав, що “судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після оприлюднення причин”.

Про це він повідомив у Facebook.

“У порядку денному питання не було. За поданням “з голосу” Козака і поправкою Панича – поставили на голосування, зробили голосування “закритим і таємним” та проголосували”, – зазначив Аласанія.

Він озвучив усіх учасників голосування – Тетяна Лебедєва, Світлана Остапа, Вадим Міський, Володимир Яворівський, Тарас Аврахов, Олексій Панич, В‘ячеслав Козак, Віктор Таран, Сергій Таран, Наталя Скрипка, Ігор Хохич, Олександр Павличенко. Троє проти, дев‘ять – за.

 За його словами, причини звільнення Аласанії невідомі, “офіційного обґрунтування немає (обіцяють за тиждень)” і що порушено всі процедури.

“Не те, що зовсім несподівано – намагалися давно, та й цього разу бюлетені були заготовлені завчасно – але так очевидно перед виборами… ну дещо необережно”, – припустив Аласанія.

Нагадаємо:

  • Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове відсторонення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення.
  • Наразі у Наглядовій раді НСТУ не коментують причину дострокового відсторонення Аласанії без протоколу, який опублікують приблизно за тиждень.
  • Виконувати обов’язки відстороненого з посади голови правління Суспільного мовлення Зураба Аласанії буде член правління НСТУ, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури Микола Чернотицький.
  • Зураб Аласанія заявив, що йому невідомі причини його відсторонення з посади голови правління Суспільного мовлення і додав, що “судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після оприлюднення причин”.
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *