Від заарештованих в Саудівській Аравії принців зажадали $ 100 млрд

Десятки затриманих в Саудівській Аравії принців і мільярдерів погодилися заплатити за свою свободу. В цілому держава розраховує отримати від заарештованих, що містяться в готелі “Рітц Карлтон”, більше $ 100 млрд

Як повідомляє агентство Bloomberg, представники влади Саудівської Аравії завершують переговори з принцами і мільярдерами, які протягом останніх місяців перебувають під арештом у готелі “Рітц Карлтон” в Ер-Ріяді. Вказується, що 90 осіб уже прийняли умови і вийшли на свободу, 5 обмірковують зроблену їм пропозицію. Небажаючі платити (їх близько 90) знайомляться з висунутими звинуваченнями і ризикують постати перед судом.

Номери в готелі зарезервовані до 14 лютого, проте, як стверджує представник влади, переговори з заарештованими планується завершити до кінця січня. Всього королівство має намір отримати від заарештованих понад $ 100 млрд, вказує агентство.

Генеральний прокурор Саудівської Аравії шейх Сауд аль Моджеб у відповідь на критику на свою адресу заявив, що “настала нова ера боротьби з корупцією”. Вилучення у затриманих коштів, нерухомості і цінних паперів є частиною цієї боротьби.

Усього по антикорупційній справі були затримані близько 350 осіб. Деякі з них швидко покинули “Рітц Карлтон” і були переведені в статус свідків у справі. Іншим довелося стати в’язнями готелю, в якому вони можуть користуватися послугами дорогого ресторану, фітнес-клубу, спа, а також боулінгу.

У минулому році були затримані десятки членів королівської сім’ї – як діючих, так і колишніх високопоставлених чиновників – в рамках кампанії по боротьбі з корупцією. Серед них опинився в тому числі племінник короля Аль-Валід ібн Талал Аль Сауд, чий статок оцінюється в $ 16,8 млрд. За його свободу влада зажадала близько $ 6 млрд, стверджувало видання Wall Street Journal. Чи погодився бізнесмен на ці умови, залишається невідомим.

Аль-Валід через компанію Kingdom Holding Co. володіє частками в Twitter, Citigroup, Four Seasons Hotels & Resorts. Ринкова вартість холдингу оцінюється в $ 8,7 млрд,

У кінці листопада на свободу вийшов принц Мітаб бен Абдалла, він заплатив в рамках угоди з владою більше $ 1 млрд.

11 січня влада також заявила про те, що бере під управління будівельний конгломерат Suadi Binladin Group, який належав родичам колишнього ватажка терористичного угрупування “Аль-Каїда” Усами бен Ладена. Інформації про арешти її представників не надходило.