Версія слідства: авто Шеремета мінувала дитячий хірург, допомагав – АТОвець

Заява начальника кримінальної поліції Євгена Коваля на екстреному брифінгу силовиків щодо вбивства Шеремета

За версією правоохоронців, на основі проведених експертиз, закладала вибухівку під авто одого із керівників “Української правди” Павла Шеремета – волонтерка і дитячий хірург в “Охматдиті” Юлія Кузьменко, а допомагав їй – АТОвець Андрій Антоненко.

Коваль: “Слідством надано на експертизу до київського науково-дослідного інституту судових експертиз міністерства юстиції України відеозразки, вилучені з відеокамер поблизу вибуху автомобіля Шеремета, а також відео, де зафіксовані підозрювані особи…

Ці дані допомогли встановити ідентичність осіб на відео…

Особа жіночої статі, яка закладала вибухівку – це Юлія Кузьменко”.

Версія слідства: авто Шеремета мінувала дитячий хірург, допомагав – АТОвець

 Для експертизи був залучений один із кращих фахівців із Великої Британії, якого звуть Айрон Бірч.

Висновки експертів також підтверджують трафіки мобільних телефонів Кузьменко і Антоненка. Зокрема, телефон Антоненка з 23.24 год. (19.07.2016) до 07.23 год. (20.07.16) – вимкнений. Кузьменко з 19.36 год. 19 липня 2016 року до 09.20 хв 20 липня телефоном не користувалася, що для неї абсолютно нехарактерно.

Крім того, Антоненко проживає неподалік від місця скоєння злочину.

Що було раніше: 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Серед затриманих – колишній АТОвець Андрій Антоненко, волонтерка – Юлія Кузьменко.

Загалом у справі про вбивство Шеремета підозрюють п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугар, лікаря й волонтера Юлію Кузьменка, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

Передісторія:

  • Один із керівників “Української правди” Павло Шеремет загинуввід вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • Поліція кваліфікувала вбивство за статтею “умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.
  • Слідство схилялося до версії про професійні мотивиубивства, але за три роки ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.
  • Журналісти “Слідство.Інфо” у документальному фільмі“Вбивство Павла” встановили: вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік, який був поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня. Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі “Мерседес” і “Шкода”, водій останньої Ігор Устименко виявився екс-працівником СБУ.
  • У Службі безпеки заявили, що Устименко не виконувавзавдань відомства. Втім, його допитали. Потім у поліції визнали, що припустилися помилок при розслідуванні вбивства Шеремета.
  • П’ятий президент Петро Порошенко на початку розслідування називав його справою честі поліції й обіцяв зробити все, щоб винних покарали. У травні 2017 року президент зізнався, що чекав кращого результату.
  • Президент Володимир Зеленськийговорив, що у справі Шеремета буде результат, але потрібен новий генеральний прокурор (на той момент ГПУ очолював ще Юрій Луценко, але пізніше його замінив Руслан Рябошапка з команди Зеленського).