Важливо не допустити самолікування громадян при поширенні коронавирусної інфекції

В умовах збільшення захворюваності коронавірусною інфекцією важливо не допустити самолікування, тому перевага повинна надаватися лікуванню під наглядом лікарів, а не самолікування на основі  експрес-тестів, які негативно себе зарекомендували. Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA повідомив колишній головний санітарний лікар України Святослав Протас.

«Порівнювати систему пошуку антитіл імунітету з системою пошуку збудника (ПЛР-тести) – це абсолютно різні речі. Ідентифікація збудника необхідна лікарям-клініцистам, щоб правильно встановити діагноз і правильно застосувати лікування. Вивчення ж наявності антитіл в крові необхідно лікарям-епідеміологам для прогнозу розвитку епідемічного процесу і для розрахунку тих чи інших карантинних заходів», – зазначив він.

На сьогоднішній день, за словами Я. Протаса, для ідентифікації збудника на користь використання ПЛР-тестів виступають як складність їх проведення, так і дорожнеча процесу.

«Якщо мова йде про ідентифікацію збудника, то він в організмі людини знаходиться від одного до трьох тижнів максимум, і зникає після одужання. Коли ж ми вивчаємо імунітет, то там антитіла в крові зберігаються до кількох місяців. Згідно з проведеними в Євросоюзі дослідженнями, то від 15 до 70% клінічно здорових людей в умовах карантину перехворіли коронавірусною інфекцією. Також знати кількість антитіл в крові важливо для того, щоб уявляти, чи може людина повторно захворіти. Якщо у людини після хвороби низький титр антитіл, то високі шанси заразитися повторно», – пояснив колишній головний санлікар.

При цьому, він додав, що завдяки дослідженням, проведеним на основі розробки вітчизняної тест-системи,  вдалося з’ясувати, що якщо людина на початку хвороби приймала антивірусні препарати, то з одного боку їй вдалося убезпечити себе від важкої форми хвороби, але при цьому, вона зберігає всі шанси захворіти повторно. Це говорить на користь того, що ми не повинні допускати випадків самолікування.

«Лікування повинно проводитися під чітким керівництвом лікаря, оскільки якщо вчасно діагностувати хворобу, забезпечити належне спостереження, то тільки в такому випадку є шанс на одужання. Якщо ж людина починає займатися самолікуванням, то в такому випадку виникає шанс заразитися повторно», – зробив висновок Я. Протас.