В Україні змінили правила виходу на пенсію: що слід знати

Представник Пенсійного фонду прокоментував реформу уряду щодо посилення страхового стажу, яка була запущена.

З 1 січня 2019 року в Україні збільшили мінімальний стаж роботи для отримання права виходу на пенсію.

Тепер для осіб, які бажають вийти на пенсію у 63 роки, необхідний стаж становить від 16 до 26 років, а ті, хто мінімум 15 років платив ЄСВ, можуть розраховувати на вихід на пенсію в 65 років.

Заступник начальника обласного управління Пенсійного фонду Олена Романченко відзначила, що якщо 15 років страхового стажу в українця немає, то він не зможе розраховувати на отримання пенсії. В такому випадку, він буде отримувати соціальну допомогу від уряду як малозабезпечений.

Також чиновниця зазначила, що у реформі уряду прописано правило, згідно з яким необхідний для пенсії стаж буде рости щорічно на 1 рік – в 2020 році він складе мінімум 17 років, 2021 – 18 років…

Експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова розповіла, за яких умов українці зможуть самі вирішити, в якому віці виходити на пенсію.

ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ. Щоб збалансувати кількість працюючих і пенсіонерів, Світовий банк оприлюднив меседж про те, що пенсійний вік потрібно збільшувати. І це вже відбувається, незважаючи на заяви політиків.

ДЛЯ ЖІНОК. За словами Галини Третьякової, для жінок пенсійний вік збільшують планово – на 6 місяців щорічно з 2011 року. Таким чином, у 2019 році жінки зможуть вийти на пенсію в 58,5 років. І цей вік буде збільшуватися до 2021 року.

ВАРІАНТИ. Внаслідок соціальної реформи, яка стартувала в жовтні 2017 року, в Україні з’явилися ще два пенсійних віки: 63 роки (якщо у людини не вистачає стажу, але пенсія належить їй за віком) і 65 років (якщо у пенсіонера немає ні необхідного стажу, ні доходу, і він може претендувати тільки на отримання соціального мінімуму).

ОСОБИСТИЙ ВИБІР. Як пояснила Галина Третьякова, самостійно визначати час виходу на пенсію зможе лише одна категорія українців – ті, у кого достатньо стажу для цього.

Галина ТРЕТЬЯКОВА, експерт у сфері пенсійного забезпечення:

Якщо у тебе є 40 років стажу, ти можеш вибирати пенсійний вік самостійно, не прив’язуючись ні до 63, ні до 65 років. Ця норма почне працювати з 2019 року. Раніше вона не працювала, хоча й була закладена реформою.

ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ в Україні має пройти в кілька етапів.

З 1 грудня 2018 року мінімальну пенсію підвищили з 1435 до 1497 грн.

У січні 2019 року виплати підвищать військовим пенсіонерам. За наявності 20 років стажу військовослужбовці мають право на пенсію в розмірі 50% від їх зарплати, співробітники поліції – 55%. За кожний рік стажу понад 20 років виплати збільшать на 3%, але при цьому пенсія не може бути більша ніж 70% від зарплати.

У квітні 2019 року пенсії будуть перераховані автоматично. В уряді обіцяють зробити це на вигідних умовах: або з урахуванням тільки страхового стажу, або з урахуванням стажу та заробітку.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *