В Україні різко обміліли річки і водосховища: Можливе ускладнення загальної водогосподарської та екологічної ситуації
Така ситуація вперше за 120 років
Аномальне тепло осені і зими 2019-2020 років вплинуло на екологічну ситуацію в Україні. Зокрема на водні ресурси. Через відсутність снігу і теплої погоди в країні різко обміліли річки і водосховища. Про це повідомляє Державне агентство водних ресурсів.
У повідомленні говориться, що така ситуація сталася вперше за 120 років, коли гідрометеорологічні умови можуть призвести до обмеження у використанні води. При маловодді процес водокористування може помінятися або обмежитися, в тому числі скиди води через греблі ГЕС.
Відзначається, що в разі прийняття таких жорстких заходів, головним завданням стане постачання українців питною водою, і водою для побутових потреб.
Також в публікації повідомляється, що згідно з даними Укргідрометцентру, на сьогоднішній день багато річок України обміліли. Пишеться, що в цьому році на українських річках весняного водопілля не буде. Крім того, маловоддя може привести до пересихання малих водотоків.
В разі жаркої та сухої погоди у літній період, що є характерною ознакою минулих років, маловоддя весняного періоду може перейти в маловоддя (гідрологічну посуху) літа-осені, аж до пересихання малих водотоків, попередили експерти.
Також вони відзначили, що аналіз даних минулих років вказує на ймовірність формування у весняний період суто дощових паводків, які можуть супроводжуватися не тільки виходом води на заплавні території, але й мати «швидкі» негативні наслідки, в тому числі місцевого локального характеру, що не можна виключити й для цього року.
Міжвідомча комісія з погодженням режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховища в контексті цих умов погодила відповідні режими роботи водосховищ в березні 2020 року.
Разом з тим, в анексованому Криму також зізнаються, що до початку весни в основних водосховищах накопичилося близько 100 млн кубометрів води. Це в два рази менше, в порівнянні з минулим роком.
В Україні різко обміліли річки і водосховища: Можливе ускладнення загальної водогосподарської та екологічної ситуації