Loading...

В Україні крадуть газ під час розподілу, – ЄБРР

В Україні все ще надто багато газу розкрадають під час його розподілу, тому потрібно посилити конкуренцію у видобутку газу.

Про це сказав керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж, передає “Голос Америки”.

“Занадто багато газу все ще “зникає” під час розподілу і, кажучи “зникає”, я не маю на увазі, що він зникає для всіх. Занадто багато газу все ще крадеться під час розподілу”, – сказав Маліж.

Він стверджує, що в газовому секторі все ще залишилися корупційні можливості та щоб їх усунути, необхідно прискорити анбандлінг “Нафтогазу”.

“Потрібно давати людям гроші, а не знижку на газ та монетизувати субсидії”, – додав Маліж.

“Я не кажу, що не існує зобов’язання держави надавати газ бідним людям, але потрібно, щоб тут грали роль ринкові механізми, а вони не задіяні через державні зобов’язання”, – підкреслив чиновник.

За його словами, потрібно посилити конкуренцію у видобутку газу і краще регулювати його розподіл.

“Потрібно, щоб була конкуренція у видобутку газу. Кажуть, що на ринку видобутку газу домінує “Укргазвидобування” і це, у великій мірі, правда. Для того, щоб це виправити потрібно поліпшити процес ліцензування і інвестиційне середовище. Анбандлінг є надзвичайно важливим для конкурентного ринку газу, він також надзвичайно важливий, щоб захистити роль України як транзитної країни”, – переконаний Франсіс Маліж.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції і розвитку має намір в 2018 році реалізувати в Україні 25-30 нових інвестиційних проектів.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *