В СБУ пояснили, чому взялися за АЗС “ОККО”

Служба безпеки України заявляє, що викрила механізм фінансування окупаційних “адміністрацій” через незаконне функціонування мережі АЗС на території Криму та ОРДО.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

За його даними, “деякі українські комерційні структури” організували протиправну схему зі збереження контролю над діяльністю мережі АЗС на окупованих територіях Криму (щонайменше 9 станцій) та Донецької області (близько 10 станцій).

“Управління підприємницькою діяльністю автозаправних станцій здійснювалось менеджментом материнської структури. З отриманих прибутків від реалізації продукції АЗС ділки сплачували до “бюджетів” окупаційних адміністрацій так звані “податки”, – розповідають в СБУ.

“Під час обшуків в офісних приміщеннях та за адресами проживання фігурантів провадження співробітники СБУ виявили печатки фірм, на які оформлювались зазначені АЗС, а також документи та комп’ютерну техніку, що підтверджують протиправну діяльність”, – наголошують правоохоронці.

Раніше джерела повідомляли, що співробітники СБУ провели обшуки у двох офісах “Галнафтогазу” (бренд ОККО) з виїмкою документів і техніки. Повідомлялося, що концерн підозрюють у фінансуванні тероризму.

Пізніше співвласник “Галнафтогазу” Віталій Антонов заявив, що мережа АЗК “ОККО” не працює на окупованих територіях України.

Служба безпеки України здійснила обшуки в офісах АЗС “ОККО” 21 серпня через звинувачення у фінансуванні тероризму. Про це на прес-конференції заявив президент “Концерн Галнафтогаз” Віталій Антонов.

“Наша нова маркетингова стратегія про “проривну ідею” була підхоплена співробітниками СБУ, які “прорвалися” у наші офіси та були там майже добу. Їхні обвинувачення ґрунтуються на тому, що наша компанія підозрюється в фінансуванні тероризму через те, що ми нібито співпрацюємо з окупованими територіями”, — заявив він. Президент компанії заявив, що від 2014 року АЗС “ОККО” не працює на окупованих територіях, а також не має стосунків з бізнес-структурами самоназваних республік “ЛНР” та “ДНР”.

“У республіці Крим наші заправки експлуатуються трудовим колективом, але вони їх у нас орендують. Це наші українці, які годують свої сім’ї. Вони там знаходяться волею долі і ми фінансуємо їх, а не режим РФ”, — сказав Антонов.

У 2017 році з’явилася інформація, що мережа АЗС ОККО продовжує працювати в окупованому Криму. Згідно з опублікованою інформацією засновника Агентства журналістських розслідувань Резонанс Костянтина Більцана, на території півострова АЗС приймала до оплати російські рублі.

Як він зазначив, на цих заправках діяли картки лояльності мережі, видані на материковій Україні. У концерні тоді ЕП заявили, що автозаправні комплекси ОККО в Криму були передані в оренду, проте право використання бренду орендаря не надавалося.