Loading...

УСЕ БУДЕ НАБАГАТО ГІРШЕ. НАЦБАНК ОНОВИВ ІНФЛЯЦІЙНІ ПРОГНОЗИ

За підсумками року однозначного показника інфляції не буде.

Інфляція за підсумками 2017-го становитиме не 9,1%, як прогнозували раніше, а 12,2%. У третьому кварталі 2018-го вона наблизиться до центральної точки цільового діапазону, а на кінець року становитиме 7,3% (попередній прогноз – 6,0%). Прогноз на 2019-й лишився на рівні 5,0%.

Такий погіршений прогноз оприлюднив Нацбанк та оновив макроекономічні прогнози на 2017-2019 роки.

“Перегляд прогнозу на 2017-2018 роки пов’язаний з прискоренням інфляції впродовж останніх місяців, а також появою нових проінфляційних факторів, як-то більш активне відновлення споживчого попиту, стрімке збільшення пенсійних виплат з ІV кварталу 2017 року, заплановане підвищення мінімальної заробітної плати та акцизів на тютюнові вироби на початку 2018 року тощо”, – пояснив регулятор.

НБУ очікує, що “інфляція буде знижуватися з поточного рівня внаслідок поступового вичерпання впливу цьогорічного різкого підвищення цін на продовольчі товари та помірної волатильності обмінного курсу гривні на прогнозному горизонті. Відповідно, уповільнюватимуться як темпи зростання цін на сирі продовольчі товари, так і базова інфляція, яка відчутно від них залежить. Загалом, фундаментальний інфляційний тиск на прогнозному горизонті залишатиметься стриманим”.

Регулятор сподівається, що інфляцію стримувати “досить жорстка монетарна політика. Останнє рішення правління Національного банку підвищити облікову ставку до 13,5% річних було спрямоване саме на те, щоб не допустити суттєво відхилення інфляції від цільового рівня на прогнозному горизонті з урахуванням впливу наведених вище факторів. Крім того, до уваги бралися можливі ризики прогнозу – продовження дії факторів пропозиції, які зумовлювали подорожчання сирих продуктів харчування цього року, подальше пожвавлення споживання на тлі підвищення соціальних стандартів, а також більш тривала затримка із надходженням зовнішнього офіційного фінансування за програмою співпраці з МВФ”.

Водночас є і гарна новина – економіка України зросте у 2017 році більш суттєво, ніж очікувалося – не на 1,6%, а на 2,2%.

“Це пов’язано із сприятливою дією як внутрішніх, так і зовнішніх чинників, що відображалося в кращих результатах економічної активності більшості галузей у другому-третьому кварталах цього року, ніж очікувалось раніше. У 2018-2019 роках зростання ВВП прискориться до 3,2% та 3,5% відповідно. Приватне споживання залишиться основним рушієм економічного зростання в ці роки завдяки підвищенню заробітних плат та пенсій, поліпшенню споживчих настроїв населення та активізації споживчого кредитування. У поточному році прогнозується зростання приватного споживання на 6%, у подальшому – на рівні 4%”, – зазначають у Нацбанку.

Регулятор сподівається на зростання прямих іноземних інвестицій: 2017-го – 2,1 млрд доларів, у 2018-2019 роках – 3 млрд доларів.

Україна в наступні два роки продовжить розміщувати суверенні єврооблігації – по 1,5 млрд доларів щороку. Гроші спрямують на покриття нинішніх боргів за кредитами.

Черговий транш кредиту від МВФ сподіваються отримати в першому кварталі 2018-го. Загалом, наступного року розраховують отримати від Фонду 3,5 млрд доларів, від Світового банку – ще 500 млн доларів.

Відповідно міжнародні золотовалютні резерви мають зрости до 22,2 млрд доларів на кінець 2018-го. А ось 2019-го резерви “схуднуть” до 21,1 млрд доларів, бо доведеться віддавати борги за кредитами.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *