Loading...

Іванна Климпуш-Цинцадзе: уряд визнає, що кошти було використано неефективно

Україна продовжить план розбудови прикордонної інфраструктури, передусім на західному кордоні, і розширюватиме її на основі нових програм співробітництва та на рівні двосторонніх відносин з країнами-сусідами. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи рішення ЄС припинити програму фінансування проектів з розбудови більше ніж 10 КПП на західному кордоні України.

Глава Уряду повідомив, що програма Євросоюзу – це довготривала ініціатива, яка, на жаль, не була виконана у потрібний спосіб через цілу низку причин.

«Але буде нова програма, про яку ми будемо говорити з європейськими партнерами. Ми будемо розбудовувати, в тому числі на рівні двосторонніх відносин, КПП з сусідніми країнами. Інфраструктура перетину кордону буде розширюватися», – сказав Володимир Гройсман.

Кабінет міністрів не повертатиме Європейському союзу 8 мільйонів євро, виділені на реформу контрольно-пропускних пунктів на українському кордоні.

Про це заявила віце-прем’єр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, пишуть ЗМІ.

За її словами, уряд визнає, що кошти було використано неефективно. Зобов’язання щодо проектів модернізації шести КПП не виконано ані на рівні Державної фіскальної служби, ані на рівні місцевих органів влади.

При цьому чиновниця зазначила, що Україна не зобов’язана повертати гроші. Кабінет міністрів збирається запропонувати Євросоюзу списати ці кошти з інших майбутніх програм.

“Є інші механізми, яким чином ЄС зможе недодати ці кошти Україні в майбутніх програмах. Підозрюю, що саме таким чином і будуть розгортатися події за коштами, які неефективно використані в Україні “, – повідомила Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, в ЄС повідомили про згортання програми з модернізації КПП в Україні через корупцію й зажадали повернення коштів. ЗМІ повідомляли, що йшлося про суму у 30 млн євро.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *