Уряд готує нові правила для купівлі газу українцями

Усі газопостачальні компанії вже цієї весни мають представити населенню свої річні продукти. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету міністрів 20 січня.

В Україні постачальників газу зобов’яжуть пропонувати “річні тарифи”. В результаті влітку кожна сім’я зможе за фіксованою вартістю замовити собі обсяг газу на рік і рівними частинами виплачувати.

Це дозволить значно знизити вартість блакитного палива. Справа в тому, що влітку газ може бути на 50-60% дешевше, ніж взимку. Тому якщо купувати в “низький” сезон відразу на рік, платити можна менше. Розпорядження розробити і впровадити довгострокові контракти на засіданні Кабміну 20 січня озвучив прем’єрміністр Денис Шмигаль.

“Всі газопостачальні компанії вже цієї весни повинні надати людям свої річні продукти. Відповідно, до кінця місяця я очікую від Міненерго, від Мінекономіки і Мінсоцполітики, разом з НКРЕКП і Антимонопольним комітетом підготовлених довгострокових інструментів для збалансування ринку природного газу, тобто люди повинні розуміти, передбачити і прораховувати витрати своїх домогосподарств”, – сказав прем’єрміністр.

Шмигаль підкреслив, що уряд веде активну роботу щодо розвитку справедливих правил та механізмів на ринку газу. А також доручив Міністерству енергетики, Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерству соціальної політики спільно з НКРЕКП та Антимонопольним комітетом до кінця місяця підготувати довгострокові інструменти для збалансування ринку природного газу.

Прем’єр-міністр під час засідання також привітав рішення НКРЕКП обмежити максимальний тариф на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубічний метр (без ПДВ). На його думку, це правильне рішення, яке дасть змогу знизити абонплату низці газзбутів.

«Уряд разом із народними депутатами також готує законопроєкт, який дозволить у середньому по країні урівняти тариф на розподіл, аби він був більш справедливим», – зазначив Шмигаль.

Глава уряду також відзначив, що Антимонопольний комітет відкрив шість справ проти газопостачальних компаній-монополістів, які несправедливо підняли ціни для людей. Він висловив сподівання, що АМКУ перевірить і інші компанії та доведе справу до кінця із відповідними рішеннями.