Українці зможуть робити перепланування квартир без дозволів
Кабінет міністрів розширив перелік будівельних робіт, які не потребують документів для їх виконання.
Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає прес-службаМінрегіонбуду.
“Минулого року Мінрегіон розробив перелік нескладних будівельних робіт, які можуть виконуватися без отримання дозволу на проведення робіт і не вимагають введення в експлуатацію. Це значно спростило можливість облаштовувати, наприклад, пандуси та інші засоби доступності або замінювати блоки балконів, вікон, дверей”, – заявив Парцхаладзе.
“У цьому році ми ініціювали розширення цього переліку. Зокрема, якщо раніше для перепланування квартири обов’язково потрібно було отримувати дозвіл ДАБІ, то тепер такі роботи, якщо немає втручання в несучі конструкції, не вимагають цих документів”, – повідомив заступник міністра.
Так, згідно з постановою, до переліку увійшли роботи з переобладнання і перепланування житлового будинку і житлового приміщення, а також нежитлової будівлі або споруди і приміщень в них (виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та інженерні системи загального користування), що відносяться до об’єктів за класами наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні) і СС3 (значні).
Таким чином, ці зміни стосуються перепланування не тільки в приватних будинках, але і в квартирах багатоквартирних будинків.
Крім того, наприклад, можна робити перепланування або переобладнання (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції) торгових залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів та інших об’єктів, які за класом наслідків відносяться до СС2 і СС3.
Уряд також спростив дозвільні процедури при проведенні енергоефективних заходів у житловому секторі.
Так прокоментував на засіданні уряду ухвалення постанови про спрощення дозвільних процедур для будівництва віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
“Будівельні роботи з утеплення введених в експлуатацію житлових будинків (СС1, СС2) відтепер не потребуватимуть отримання дозвільних документів”, – сказав Зубко.
Він висловив думку, що ухвалений Закон “Про енергетичну ефективність будівель” та старт роботи Фонду енергоефективності у наступному році сприятиме збільшенню попиту населення на термомодернізацію будівель.
“Особливо це стосується багатоквартирних житлових будинків. Чим комплекснішою буде термомодернізація будинку, тим більшою буде державна підтримка”, – зазначив віце-прем’єр.