Loading...

Україна після Югославії буде “полігоном випробувань” різних форм розв’язання конфліктів – Матіос

Також головний військовий прокурор зазначив, що в разі введення миротворців на Донбас військовослужбовці інших країн будуть діяти не за українськими законами, а за законодавством своїх країн.

Україна стане “полігоном випробувань” миротворчих або дипломатичних, або інших форм врегулювання військових конфліктів в центрі Європи. Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі телеканалу “112 Україна”.
“Ми бачили сьогодні (20 лютого – ред.) підписання президентом закону про заходи щодо деокупації Донбасу, там чітко прописано, що Росія є агресором. Це скоріше політичний закон з політичними наслідками, тому що, повинен сказати деякі речі і переживання.

Україна знову і в цьому випадку вже після Югославії буде тим полігоном випробувань тих чи інших миротворчих або дипломатичних, або інших нових форм розв’язання військових конфліктів в центрі Європи”, – сказав він.

Він підкреслив, що в разі введення миротворчої місії ООН військовослужбовці інших країн будуть діяти не за українськими законами, а за законодавством своїх країн. “Ніхто ніде ніколи не сказав, за яким принципом і за яким законодавством буде діяти миротворчий контингент, а він передбачається в кількості не менш як сторона конфлікту – 30-35 тисяч військових різних країн, в першу чергу тих, хто є учасниками альянсу НАТО.

За всіма міжнародними нормами і за нормами ООН, військовослужбовці в такій кількості будуть відповідати не за українськими законами, а виключно за екстратериторіальним принципом відповідальності законодавства своїх країн, незважаючи на приймаючу сторону”, – додав він.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *