У ВР пропонують запровадити “Економічний паспорт українця”. Що це означає?

До Верховної Ради подано проєкт закону “Про економічний паспорт українця”

Проєкт закону 2754 від 16.01.2020 “Про економічний паспорт українця” розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питання підвищення економічного рівня життя громадян України задля припинення відтоку українців за кордон шляхом створення “Фонду майбутнього”, йдеться в пояснювальній записці.

Мета законопроєкту – подолання негативних тенденцій відтоку українців за кордон та формування цілеспрямованої державної політики щодо підвищення життєвого рівня населення та зменшення масштабів бідності в країні, виникає необхідність в пошуку шляхів підвищення рівня життя населення. Одним з варіантів виходу з такої ситуації є відрахування на особисті рахунки українців 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України.

Згідно з документом, економічний паспорт українця – це особистий рахунок українців, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року та які проживатимуть на території України 18 років.

Така система діє в Об’єднаних Арабських Еміратах, де кожен громадянин отримує від держави свій відсоток від продажу нафти.

На рахунку кожного громадянина будуть акумулюватися кошти у розмірі 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України, які будуть виплачуватись порівну власникам рахунку після досягнення ними повноліття.

Також буде створено фінансову установу “Фонд майбутнього”, який матиме наступні функції:

  • накопичення та зберігання щорічного відрахування у вигляді 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України, на особистих рахунках громадян України (народжених після 1 січня 2021 року) до досягнення ними повноліття;

  • рівномірний розподіл та виплата громадянам України, народженим після 1 січня 2021 року, після досягнення ними повноліття коштів, які накопичились на їхніх особистих рахунках у Фонді в результаті щорічного відрахування до Фонду 1% від реалізації усіх корисних копалин, видобутих на території України;

  • інші фінансові функції, передбачені Статутом Фонду.

Кінцевими бенефіціарами фінансування Фонду будуть вважатися громадяни України, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року та проживуть на території України упродовж 18 років, виплата коштів яким буде здійснюватися після досягнення ними повноліття.

Також буде створено фінансову установу “Фонд майбутнього”.

У ВР пропонують запровадити "Економічний паспорт українця". Що це означає?