У ВР планують заборонити здавати квартири під офіси чи хостели, запровадивши штраф до 80 тисяч гривень

В Україні дедалі популярнішими стають хостели, які зорганізовують у звичайних багатоповерхівках. Винаймачі задоволені низькою ціною житла, а от мешканці будинків роками не можуть позбутися небажаних сусідів.

“У мене на поверху ходить 40 чоловік, котрих я навіть не знаю”, – скаржиться жителька будинку на столичних Осокорках Ганна Іценко. Власники кількох сусідніх квартир організували у приміщеннях хостели, тому у 2-кімнатній квартирі проживають до 20 людей. Ані ЖЕК, ані КМДА допомогти невдоволеним звуками та запахом сусідам не викликалися. Натомість клієнти своїми хостелами цілком задоволені, бо можуть жити в Києві за 250 грн на тиждень.

Питання можуть вирішити у Верховній Раді: депутати планують заборонити здавати квартири під офіси чи хостели, запровадивши штраф до 80 тисяч гривень. Автор законопроекту Артур Герасимов запевняє, що ініціативи жодним чином не зачеплять звичайних винаймачів квартир. “Аренда квартир не підпадає під дію цього законопроекту”, – каже він. Однак експерт групи економічного розвитку Дмитро Романович запевняє, що документ насправді недопрацьований. “Забороняти і штрафувати – це не рішення проблеми. Він не дає альтернативних механізмів”, – наголошує фахівець.

У разі ухвалення, закон набере чинності за рік. А поки що сусіди квартир-хостелів мають змогу звертатися до поліції, якщо порушується громадський порядок, фіскальної служби, якщо є підозра про незаконну діяльність, а також у санепідемстанцію – в разі антисанітарії.