У САП уточнили деталі затримання Онищенка

Як повідомили Deutsche Welle, пресслужба САП в коментарі УП, колишнього народного депутата Олександра Онищенка затримали 29 листопада біля німецького міста Ольденбург за запитом Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 3 грудня з’явилася інформація про затримання Онищенка за запитом української сторони у німецькому місті Аахен.

Водночас, DW надіслали запит у поліцію Аахена щодо відомостей про затримання українського підприємця. У поліції відповіли, що Онищенка не затримували.

Ольдернбург – федеральна земля Нижньої Саксонії.

Онищенка у Німеччині взяли під варту. Наразі вирішується питання щодо його екстрадиції.

Що було раніше: 29 листопада розшукуваний екснардеп-утікач, бізнесмен Олександр Онищенко заявив, що збирається повернутися до Києва 13 грудня, щоб спростувати звинувачення в шахрайстві і відмиванні грошей. В листопаді голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що в грудні Онищенко екстрадують з Іспанії, де він програв усі суди.

У свою чергу, Онищенко заявив, що Ситник бреше про екстрадицію і заморожування його рахунків. При цьому він пообіцяв повернутися в Україну добровільно, “якщо захоче”. Онищенко мав намір повернутися в Україну і взяти участь у дострокових парламентських виборах 2019 року. ЦВК  йому відмовила, оскільки протягом 5 років він не проживав в Україні.

Онищенко подав апеляцію і переміг. Рішення на його користь було ухвалено на підставі документів, за якими з 2016 року він був закордоном, “бо представляв Україну на змаганнях із кінного спорту у статусі вершника“. Зрештою ЦВК повторно відмовила Онищенку.

Передісторія:

  • НАБУ на 16 лютого 2019 року викликало нардепа-втікача Олександра Онищенка для вручення обвинувального акта за підозрою у створенні незаконної газової схеми.
  • Онищенко, перебуваючи за межами України, на це відповів, що НАБУ може вручати йому повістку про виклик для вручення обвинувального акту лише після дозволу Верховної Ради.
  • За даними НАБУ, нардеп з поплічниками продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” за допомогою кількох своїх компаній через “псевдобіржі”, що завдало державі збитків на суму понад 1,613 мільярда гривень.
  • Онищенко втік з України та перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук.
  • 5 липня 2016 року, коли нардеп вже перебував за кордоном, Верховна Рада дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.
  • 19 грудня 2017 року суд дозволив проводити заочне розслідування щодо Олександра Онищенка.