У питанні повернення Донбасу доведеться йти на компроміс – Марчук

Один із представників України у Тристоронньої контактній групі в Мінську Євген Марчук заявив, що не існує легкого шляху вирішення конфлікту на Донбасі.

Він зазначив, що існують принципові питання, в яких не варто йти на компроміс, але в питанні місцевої влади сторонам конфлікту треба шукати спільне рішення, передають Новости Донбасса.

“Однолінійного та простого рішення чекати не доводиться. Навіть доведеться звикати до такого слова як компроміс. Але є червона лінія, де компромісів бути не може – межа, держава й т.д. А є такі пункти, де потрібні компроміси, особливо в перехідні періоди – перехідні тимчасові адміністрації, можливо навіть за участю з ООН або ОБСЄ, або перехідні за участю людей із однієї й з іншої території “, – заявив Марчук.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія намагається вийти з усіх форматів переговорів про перемир’я на Донбасі.

В інтерв’ю Голосу Америки Клімкін зокрема зазначив, що не вірить у збільшення ефективності Мінських переговорів.

“Справа не у форматі, ми постійно працюємо з Німеччиною і Францією. Постійно працюємо зі Сполученими Штатами і від того, що ми щось перемістимо на столі – суть не міняється. А суть полягає в тому, що Росія хоче залишити свій протекторат на Донбасі будь-яким чином і поки вона від цього не відмовиться, ніякого прогресу вперед не буде”, – сказав український міністр.

Фактично, за його словами, Донбас зараз перебуває під “гібридною окупацією”.

Клімкін додав, що правовий статус Донбасу має визначити закон про окуповані території Донбасу.

 “Але, фактично і в нашому, і в міжнародному правовому полі Донбас розглядається як окупована територія”, – наголосив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *