У ніч з 28 на 29 березня перейдемо на літній час

В останню неділю березня відбудеться перехід на літній час у 2020 році. Дізнайтеся, коли та куди переводять стрілки годинника, та звідки з’явилася ця традиція в Україні.

У ніч з 28 на 29 березня перейдемо на літній час

Українці переводять годинники з 1996 року. Ця традиція розпочалася з постанови Кабінету міністрів. Отже, перехід на літній час уже майже 25 років відбувається в один і той самий час – останню неділю березня. Підготували для вас відповіді на найпоширеніші запитання щодо переведення годинника.

У 2020 році переведення годинників, за традицією, припадає на останню неділю березня. Цьогоріч перехід на літній час відбудеться в ніч з 28 на 29 березня.

Як і куди перевести годинники в Україні

Різниця між літнім та зимовим часом становить одну годину. Годинник потрібно переводити о 3-й ночі на годину вперед. Медики зауважують, що підготовка до нового режиму допоможе пережити перевід стрілок годинника без якихось істотних відчуттів. Заздалегідь підготований організм не відчує зміни!

Чи будуть надалі переводити годинник на літній час у світі

Зараз перехід на зимовий та літній час відбувається у більш ніж 80 країнах світу. Переводять стрілки майже всі держави Євросоюзу, Азії, Африки та Америки.

Цікаво, що влітку 2018 року в ЄС голосували за доцільності зміни часу. Результат – від квітня 2019 кожна країна сама вирішує міняти час чи ні. Відтепер не рекомендацій від Європарламенту з цього приводу.

В Україні точаться дискусії щодо скасування зміни часу. Чи будуть українці переводити годинник на літній час надалі – невідомо. Наразі влада України вирішила нічого не змінювати.

Зауважимо, що 161 країна, приміром, Китай, Росія, Гвінея, Алжир, Афганістан, В’єтнам тощо, годинники вже не переводять.