У НАЗК знищують документи, які можуть стати доказами – джерело

Національне антикорупційне бюро чекає на дозволи від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на проведення слідчих дій у справі зловживань в Національному агентстві з запобігання корупції.

Про це повідомляють джерела “Української правди”.

 За словами джерела, у самому НАЗК почали знищувати документи, які можуть бути доказами протиправної діяльності співробітників.

Поки ж детективи НАБУ встановили, що так званий “куратор НАЗК” в Адміністрації президента Олексій Горащенков давав вказівки працівникам агентства через додаток WhatsApp.

Так, детективи в рамках кримінального провадження за заявою Ганни Соломатіної отримали доступ до її телефону. У переписці Горащенков давав вказівки щодо перевірок електронних декларацій.

Ця переписка тривала до особистих зустрічей Соломатіної з “куратором НАЗК” на Банковій.

Сама Соломатіна в інтерв’ю УП повідомила, що на зустрічах їй пропонували погоджувати проекти висновків по повній перевірці декларацій з людиною з Адміністрації президента. Від подібної “співпраці” керівниця департаменту НАЗК відмовилася.

Після другої зустрічі, яка відбулася в АП у 20-х числах вересня, у самому НАЗК відбулися певні зміни. Так 25 вересня Наталія Корчак видала низку наказів, з якими ознайомився журналіст УП.

У них департамент Соломатіної по суті підпорядковувався керівнику іншого департаменту Олександру Писаренку. Останній також вводився до цілої низки комісій, які існують в НАЗК.

Таким чином, Писаренко отримав можливість контролювати усі дії НАЗК, розповіли УП співробітники агентства.

В Нацагентстві із запобігання корупції заявили, що не знищують документи, які могли б свідчити про можливі зловживання окремих співробітників. Про це на брифінгу у середу сказав член НАЗК Олександр Скопич, відповідаючи на запитання журналістів.

 “У нас діє електронна система документообігу. Ну як її можна знищити?”, – запитав Скопич.

Він зазначив, що навіть якби хтось і спробував це зробити, йому такі люди не відомі.

На думку Скопича, у знищенні будь-якої інформації немає сенсу, оскільки видалені документи все одно залишились би у їх відправника.

“Кореспонденція, яка заходить, залишається і у адресата. Тому це не має ніякого сенсу. Це не правда” , – сказав він.

Раніше, у середу джерело в НАЗК повідомило журналісту “Української правди” про нібито знищення документів, які могли б свідчити про можливі зловживання в Нацагентстві.