У Кабміні прокоментували втрати у тепломережах: “обігріваємо космос”
У деяких містах України рівень втрати тепла під час опалення будинків через проблеми з тепломережами сягає 50%. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
Прем’єр повідомив про те, що уряд робить все можливе, щоб цієї зими максимальна кількість людей отримала меншу платіжку. “Зараз рівень втрат у тепломережах у містах сягає 50%, ми опалюємо космос”, – зазначив Гончарук.
Раніше в Мінрегіоні розповіли, як стримати зростання тарифів ЖКГ. Як повідомляла голова Мінрегіону Альона Бабак, через використання Фонду енергоефективності можна стримати зростання цін у платіжках за житлово-комунальні послуги.
Коли не треба платити пеню за несвоєчасну сплату комуналки:
Компанії – постачальники тепла не мають права нараховувати споживачам пеню в тому випадку, якщо прийшла платіжка менш ніж за 10 днів до граничної дати оплати.
Граничний строк перерахунку суми в платіжці – максимум протягом місяця.
Пеня нараховується у разі несвоєчасної сплати комуналки. Споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище ніж 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.
Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги.
Українські облгази редагують показники лічильників так, що українцям у результаті присилають платіжки за газ із завищеною сумою оплати.
Платити за це не потрібно, пише “Оглядач“. У заяві Національної комісії в сфері енергетики і комунальних послуг зазначено, що облгази не мають права на перерахунок.
“Регулятор публічно звертається до операторів ГРМ з вимогою дотримуватися в своїй діяльності чинного законодавством і цивілізованих правил роботи на ринку природного газу”, – вказано у заяві.
Різницю в показниках, за яку змушують платити українців, мають покривати за рахунок загального тарифу. Відтак, будь-які додаткові платежі незаконні.
“Оператори газорозподільних систем не мають права наводити обсяги спожитого природного газу побутовими споживачами до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків”, – йдеться в документі.