У Гідрометцентрі прогнозують, що два врожаї на рік стануть нормою для України
У Гідрометцентрі розповіли, на які зміни слід очікувати українським аграріям у результаті зміни клімату.
Так, за словами керівника відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяни Адаменко, у майбутньому аграрії зможуть збирати два врожаї на рік.
“До цього йде. У південних областях це вже відбувається: там збирається по два врожаї картоплі”, – цитує AgroPortal слова Адаменко.
При цьому експерт зазначає, що для кожної культури є певні вимоги для отримання врожаю.
“Озиму пшеницю в Київській області треба посіяти 20 вересня для того, щоб вона нормально пройшла всі етапи розвитку. Але останніми роками, якщо її сіяли 20 вересня, то до початку зими вона переростала і ставала дуже вразливою до холоду. Тому фермери починають зсувати терміни сівби: у Київській області нині нерідко сіють пшеницю в середині жовтня, що було характерно для Херсонської області, а в Херсонській чи Миколаївській області — у листопаді. Тобто фермери інтуїтивно сіють тоді, коли треба”, – пояснила Адаменко.
Нагадаємо, нещодавно в уряді заявили, що цього року можливий якісний прорив в аграрному секторі України. «Цього року в агросекторі ми маємо інструменти для якісного прориву. З 1 січня при купівлі обладнання, щоб модернізувати і розширити виробництво, підприємство матиме розстрочку сплати ПДВ на 20% на 24 місяці», – повідомив прем’єр.
У свою чергу експерти зазначають, що аграрії можуть залучати для країни $10 мільярдів щорічно.
Таку думку висловив голова правління «Агропросперіс Банку» Сергій Щепанський, -пише Agravery.
Він зазначиив, що з 2009-2010 років агросектор став одним з пріоритетних напрямів для кредитування.
Адже це сектор, продукція якого прив’язана до валюти, сам сектор прив’язаний до виробництва і має високу додану вартість.
«Сьогодні банки пропонують аграріям нижчі ставки, ніж у середньому по ринку. Вони вже переконалися, що сегмент агробізнесу менш ризиковий, ніж інші.
В моїй практиці, відсоток неповернення в агросекторі до 1%. Це дуже добрий показник.
І навіть цей відсоток йде на контакт з банком і знаходить шляхи вирішення проблем», — додав банкір.