Ціну на газ в Україні можуть знову підвищити — Мінсоцполітики

В Україні можуть знову підвищити ціну на газ. Таку можливість не виключив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі програми «Вердикт» на телеканалі Еспресо.TV.

Він стверджує, що підвищення ціни на газ можливе, але це залежить від багатьох факторів.

Він наголосив, що на даний момент діє постанова Кабміну щодо формування ціни на газ.

«Вона знижує ціну відповідно до розрахунку за формулою. З 1 листопада 2018 року це 60% від загальної ціни, яка є за формулою. Також формула передбачає з 1 травня підвищення до 80% від загальної ціни на газ», — пояснив Рева.

Ведучий зaпитaв, щo це oзнaчaє, щo підвищити ціну нa гaз пoвинні ще нa 20%. Нa це Ревa відпoвів, щo відбудеться зрoстaння ціни, якщo фoрмулa діятиме й нaдaлі.

Ревa нaгoлoсив, щo він пoки щo не мoже передбaчити, як склaдеться ситуaція, бo це зaлежaтиме від бaгaтьoх фaктoрів, тoму не мoжнa дaвaти тoчних прoгнoзів тa кoментaрів.

Збільшення ціни природного газу стане неминучим для України вже цієї весни. Про це повідомив Кабінет Міністрів України

8 грудня МВФ опублікував Меморандум про співпрацю з Україною за новою програмою stand-by.

«Першим кроком до лібералізації тарифів на газ стало прийняття урядом рішення про підвищення оптової ціни на газ для побутового використання на 26 відсотків, що набуло чинності з 1 листопада 2018 року, і ще на 15 відсотків – з 1 травня 2019 року», – йдеться в Меморандумі.

Після зростання ціни на газ на 15%, вартість за 1000 м3 збільшиться до 9840 грн.

До слова, згідно з постановою, опублікованою Кабінетом Міністрів, опісля 1 січня 2020 р. ціна придбання природного газу не може бути вищою за середню арифметичну ціну продажу природного газу для промислових споживачів.

Довідково, кредит stand-by – різновид кредиту, який Міжнародний валютний фонд надає певній країні у разі виконання нею умов, що закріплені в угоді.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *