“Це не справа крадіжки пачки сигарет”. Холодницький розповів про процедуру розслідування справи Мартиненка

Детективи зібрали достатню кількість доказів, щоб оголосити підозру колишньому народному депутату України Миколі Мартиненку, розповів керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Про це повідомляє ТСН.

“Зараз ми проходимо стадію кримінального процесу – кожне окреме провадження має чотири стадії: початок, оголошення про підозру, складання обвинувального акту вироку. Зараз ми знаходимося на другій стадії з чотирьох. Це – повідомлення конкретній особі про підозру. До цього це була справа за фактом вчинення злочину. Прокурори і детективи антикорупційної прокуратури шукали конкретних осіб, які вчинили злочин, що розслідувався”, – повідомив він.

Цього тижня детективи завершили збір доказів, які потрібні були для оголошення підозри Мартиненку. Є два місяці, щоб завершити слідство і передати справу до суду.

“До теперішнього часу докази збиралися. Справа розслідувалася більше року, оскільки багато було залучено зусиль. Оскільки такі справи не прості. Це не проста справа крадіжки пачки сигарет. Це справа – схеми, вони об’ємні. Це – міжнародні доручення у восьми країнах. Понад 10 міжнародних доручень. Очікування. На жаль, міжнародне право не є таким швидким. Деякі доручення, які ми направляли ще в березні минулого року, ми отримали відповіді в січні минулого року”, – зазначив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Він додав, що в прокуратурі змушені чекати.

“Це – міжнародне право. І, коли детективи отримали останні доручення, останні слідчі дії були виконані 18 квітня, тоді було вирішено питання про погодження прокурором підозри”, – заявив Назар Холодницький.

20 квітня НАБУ затримало Мартиненка у справі про розтрату $17,28 млн на українському держпідприємстві Східний ГЗК при поставках уранового концентрату з Казахстану. Сам Мартиненко заперечує звинувачення проти себе.

Відразу після цього Народний фронт опублікував заяву на підтримку екс-нардепа, звинувативши НАБУ у вибірковому правосудді, фальсифікації справи і політично мотивованих діях.

Згідно з рішенням суду, Мартиненко повинен здати закордонні паспорти і не покидати територію України. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.