Трамп підтримав протести у Тегерані: ми надихаємось вашою відважністю
Facebook президента США
Президент США Дональд Трамп підтримав протести у Ірані, які почалися після після визнання факту збивання літака авіакомпанії МАУ іранськими військовими. “Хороброму, багатостраждальному народові Ірану: я був на вашому боці від початку свого президентства і моя адміністрація продовжуватиме виступати за вас. Ми уважно стежимо за вашими протестами, і ми надихаємось вашою відважністю.
Уряд Ірану має дозволити правозахисним групам з’ясувати та повідомити факти з місця подій щодо протестів іранців. Не має повторитись знову різанина мирних протестувальників, не має бути вимикання Інтернету. Світ спостерігає”.
У Тегерані та інших іранських містах проходять масові акції протесту з вимогою відставки верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї після визнання факту збивання українського літака авіакомпанії МАУ іранськими військовими.
У Тегерані, на кілька годин, заарештували посла Великобританії в Ірані Роберта Макера.
Раніше Дональд Трамп заявив, що не вірить у версію технічної несправності літака МАУ, який розбився в Ірані.
Передісторія:
- Літак регулярного рейсу PS 752 “Тегеран – Київ” авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
- Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 57; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).
- Кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.
- 10 січня глава СБУ Іван Баканов заявив, що Служба безпеки розглядає дві пріоритетні версії авіакатастрофи літака рейсу PS 752 в Ірані: потрапляння ракети й теракт.
- Вранці 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ.
- Президент Ірану Хасан Рухані виступив із заявою про те, що країна “глибоко шкодує про цю трагічну помилку” і заявив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідуватися.
- Напередодні офіційні представники Ірану відкидали звинувачення у збитті літака ракетою.
- Відповідальність за аварію українського літака МАУ взяв на себе Корпус вартових ісламської революції (КВІР) – військова гілка виконавчої влади Ірану.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій та офіційних вибачень по дипломатичних каналах.