Тариф переяславцям скоригували незаконно. Є вихід

Боротися з беззаконням зможемо лише разом. Отож, якщо ви вважаєте, що ваші права порушено, то маєте написати звернення до Держпродспоживслужби (зразок додається) та відправити його за вказаними адресами (виділені червоним кольором), дописавши при цьому своє прізвище, імя, та електронну адресу, а внизу поставити дату та підпис. 

Головне Управління Держпродспоживслужби

в Київській області 08133,м.Вишневе

вул.Балукова 22

[email protected]

Переяслав-Хмельницьке районне управління

08400 м.Переяслав, вул.Ярмаркова 51

pereyaslav@dpssko.gov.ua

Мешканець м.Переяслав

…………..

Звернення

    16 червня 2020 року виконавчим комітетом Переяславської міської ради було прийняте рішення № 191-19 «Про встановлення скоригованого ТОВ «Переяслав Буд» тарифу щодо поводження з побутовими відходами». Згадуване рішення було прийняте з численними  грубими процедурними порушеннями та відповідно пункту 3 рішення вводилося з 01 липня 2020 року. Факт  порушення був визнаний у доповідній записці  начальника юридичного відділу Медведенко Н.І. 17 червня 2020 року. Тобто наступного дня. Внаслідок цієї доповідної записки 18 червня 2020 року було проведене  позачергове засідання  виконавчого комітету Переяславської міської ради на якому розглянуто було декілька питань. Першими питанням порядку денного стояло питання «Про відміну рішення виконавчого комітету від 16.06.2020 року№191-19 «Про встановлення скоригованого ТОВ «Переяслав Буд» тарифу щодо поводження з побутовими відходами».  Підставами  відміни рішення, слугувала в першу чергу згадувана доповідна записка начальника юридичного відділу Медведенко Н.І. Деякими членами виконавчого комітету під час розгляду даного питання вказувалося на те, що рішення щодо відміни є порушенням чинного законодавства, тому просили довести до відому норму Закону на який посилається виконавчий комітет. Незважаючи на зауваження, голова засідання поставив  питання  на голосування . Таким чином було прийняте незаконне рішення від 18 червня 2020 року за №206-20. Ознайомлення та вивчення статті 50 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні» вказує на те, що акти прийняті органом місцевого самоврядування можуть бути зупинені/скасовані/внесено зміни. Судова практика та аналіз чинного законодавства вказує на те, що термін «відмінити» не застосовується в даному випадку та є грубим порушенням.

Наступним питанням порядку денного засідання виконавчого комітету головуючим Костіном Т.В. знову було поставлене питання про прийняття рішення «Про встановлення скоригованого ТОВ «Переяслав Буд» тарифу щодо поводження з побутовими відходами». Пунктом 3 даного проекту рішення вказувалося на те, що тариф вводиться в дію з 04 липня 2020 року. Тобто до проекту рішення було внесено зміни , адже в проекті опублікованому на сайті був зазначений термін 01 липня 2020 року. Згідно загальновідомої  процедури головуючий мав поставити на голосування питання «за основу»,   потім «за  зміни»,  і врешті решт «в цілому».  Незважаючи на це, в супереч процедурі, головуючий поставив відразу питання на голосування лише один раз. Таким чином  було прийняте чергове рішення , яке не відповідає чинному законодавству. Факти викладені в даній пояснювальній записці підтверджуються відеозаписами засідань виконавчого комітету розміщеному на офіційному каналі Yuotubе Переяславської міської ради.

Звертаю вашу увагу, що при прийняті рішень щодо встановлення скоригованого ТОВ «Переяслав Буд» тарифу щодо поводження з побутовими відходами  попередньо встановлено цілу низку інших порушень нормативних актів, які регулюють цю діяльність, а саме: Закони України «Про відходи»,  Постанова КМУ «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги  поводження  з побутовими відходами» та ряду інш.  Враховуючи численні порушення чинного законодавства  пропоную  рішення виконавчого комітету Переславської міської ради «Про скасування рішень виконавчого комітету Переяславської міської ради  від 16 червня 2020 року  №191-19 та від 18 червня 2020 року №207-20»  СКАСУВАТИ.

Також хочу наголосити, що З 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України  від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі — Закон), практична реалізація норм і положень якого, зокрема, що регулюють надання та оплату комунальних послуг, здійснюватиметься з переходом на нові договірні відносин між виконавцями комунальних послуг і споживачами.

При цьому Законом чітко визначено умови перехідного періоду.

По-перше, передбачено, що до дати набрання чинності договорами про надання комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом (тобто, до дати набрання чинності новими договорами про надання послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами), договори про надання комунальних послуг, які укладені до введення в дію цього Закону (тобто, до 01.05.2019), зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами (пункт 3 розділу VI Закону);

По-друге, передбачено, що нові договори про надання комунальних послуг між споживачами та виконавцями цих послуг мають бути укладені протягом одного року з дати введення в дію цього Закону (тобто, до 01.05.2020) (пункт 3 та 4 розділу VI Закону);

По-третє, Законом встановлено, що не пізніш як протягом одного року з дня введення в дію цього Закону (тобто, не пізніше ніж 01.05.2020) співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з частиною першою статті 14 цього Закону (пункт 4 розділу VI Закону);

По-четверте, передбачено, що у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не приймуть рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги протягом строку, визначеного Законом (до 01.05.2020), між виконавцем та кожним співвласником укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги відповідно до частини сьомої статті 14 цього Закону (пункт 5 розділу VI Закону).

Отже, до переходу на нові договори про надання комунальних послуг, що укладатимуться за правилами, визначеними Закономта відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України окремо для різних моделей організації договірних відносин, продовжують діяти старі договори про надання комунальних послуг, що укладалися за вимогами Закону України від 24 червня 2004 року № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» (із змінами) та Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, як для споживачів багатоквартирних будинків, так і для споживачів приватного сектору.

Тарифи на комунальні послуги є однією із істотних умов договорів про надання комунальних послуг.

Таким чином, в умовах дії договорів про надання комунальних послуг, що укладалися до 01.05.2019, до споживачів застосовуються тарифи, встановленні відповідним уповноваженим органом до 01.05.2019 року.

Разом з тим зазначаємо, що після 01.05.2019 у органів місцевого самоврядування та НКРЕКП відсутні повноваження щодо встановлення (у тому числі за результатами коригування) тарифів на комунальні послугищо надавалися виконавцями комунальних послуг за відповідними договорамиукладеними до 01.05.2019.

Тож до моменту укладення нових договорів про надання комунальних послуг за вимогами і правилами Закону, нарахування плати за комунальні послуги підприємствами  тепло-, водопостачання та водовідведення здійснюється відповідно до умов договорів, укладених до 01.05.2019.

Звертаємо увагу, що з 01.05.2019 Законом змінено не лише назви комунальних послуг, а й змінено підходи до їх надання, обліку, адміністрування, порядку формування та встановлення тарифів.

Застосування тарифів на комунальні послуги, передбачених статтею 5 Закону (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами), які встановлені уповноваженими органами (органами місцевого самоврядування та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) після 01.05.2019, може здійснюватися виключно в умовах переходу на нові договори про надання комунальних послуг.

Зважаючи на все вищесказане прошу, Вас, провести перевірку щодо відповідності та дотримання чинного законодавства.

Дата.   Підпис